NEWS

Lokalizatory – interaktywna pomoc w galeriach handlowych

O nowoczesności centrów handlowych nie świadczy już tylko duży wybór sklepów, lokali gastronomicznych czy atrakcyjne wnętrze. Galeria handlowa ma być przede wszystkim przyjazna klientowi. Aby ułatwić mu poruszanie się po obiekcie, a także pomóc szybko wyszukać pożądany sklep czy ofertę, warto zainwestować w interaktywne Lokalizatory. – Lokalizatory to urządzenia niezbędne w każdym centrum handlowym. Pomagają w szybki sposób odnaleźć drogę do sklepu czy punktu usługowegomówi Arkadiusz Świderski z IMS r&d.

Czym są Lokalizatory?

Lokalizatory to interaktywna alternatywa dla tradycyjnych map i informatorów. Dzięki wykorzystaniu technologii dotykowej klient galerii handlowej może łatwo i szybko uzyskać informacje na temat miejsca, w którym się znajduje, a także wybrać najbardziej optymalny sposób dotarcia do celu. Mapy posiadają również dodatkowe funkcje i mechanizmy, np. automatycznego wyszukiwania miejsc, produktów czy usług. Niektóre Lokalizatory pozwalają na wyszukanie ofert promocyjnych lub miejsca parkingowego. Urządzenia tego typu umieszcza się w strategicznych punktach: przy wejściach do galerii handlowych, strefach restauracyjnych czy w pobliżu toalet.

Lokalizatory stały się obecnie standardem wyposażenia nowoczesnych galerii handlowych. Mogą być to proste, podstawowe modele jak również takie, które są wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje. – Lokalizatory umożliwiające podgląd charakterystycznych punktów znajdujących się w centrum takich, jak windy, punkty obsługi klienta, toalety czy bankomaty, jeszcze bardziej zwiększają komfort klienta–wyjaśnia Arkadiusz Świderski z IMS r&d. Lokalizatory mogą stanowić pomoc dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie Lokalizatory posiadają funkcję wskazania wygodnej trasy dotarcia do wybranego punktu bez barier architektonicznych. Prezentują również rozkład jazdy środków transportu dostępnych wokół galerii oraz repertuar kina jeśli znajduje się w obiekcie.

Do dodatkowych funkcji urządzeń, które czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, możemy zaliczyć lokalizator parkingu, rozszerzoną informację o strefie restauracyjnej (podział na rodzaje kuchni) czy opcję prognozy pogody. Dzięki temu Lokalizatory przestają pełnić funkcję jedynie interaktywnej mapy, ale stają się kompleksowym centrum informacyjnym na temat obiektu, w którym się znajdujemy.

Lokalizator – interaktywny pomocnik

Lokalizatory to urządzenia przeznaczone do wykorzystywania nie tylko w centrach handlowych. Można je stosować np. w hotelach – w łatwy sposób pokazują drogę do pokoju, restauracji lub basenu, muzeach – gdzie wytyczana jest trasa pokazująca określony tryb zwiedzania czy nawet w siedzibach dużych firm, ułatwiając dotarcie do poszczególnych pracowników lub działów, lotniskach – do skanowania biletów pokazując godziny odlotów i z której bramki. Lokalizatory sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kluczowe jest łatwe wyszukanie i szybkie dotarcie do określonego celu. W dobie nowoczesnych aplikacji mobilnych czy beaconów wydawać się może, że Lokalizator pod względem użyteczności może odchodzić powoli do przeszłości. Nic bardziej mylnego – Lokalizatory to kluczowe urządzenia dla galerii handlowych i innych punktów usługowych. Aplikacje mobilne i beacony są ważne, ale stanowią tylko uzupełnienie podstawowego urządzenia jakim są Lokalizatory. Korzystanie z wymienionych nowinek technologicznych wciąż jeszcze wiąże się bowiem ze spełnieniem szeregu warunków technologicznych, co jest koszto- i czasochłonne – tłumaczy Arkadiusz Świderski z IMS r&d. Lokalizator to urządzenie, którego użytkowanie nie wymaga od klienta dodatkowej aktywności, polegającej na pobraniu aplikacji, uruchomieniu jej czy połączeniu się z siecią komórkową lub Wi-Fi.

Lokalizatory pod względem ergonomii i wygody w użytkowaniu są niezbędnymi elementami w galeriach handlowych. Ich działanie jest intuicyjne i proste – dzięki temu każdy, niezależnie od wieku może z nich z łatwością korzystać. Wyposażone w dodatkowe funkcje stają się interaktywnymi przewodnikami, które dodatkowo poprzez swój nowoczesny wygląd stanowią doskonałe uzupełnienie przestrzeni, w której są umieszczone.

www.ims.fm

KL

Dodane tagi