NEWS

Nowe eko-tektury wielowarstwowe od Kotkamills  

Kotkamills właśnie wprowadza na rynek nowy asortyment wyrobów z tektury wielowarstwowej na opakowania konsumenckie FBB/FSB. Marka AEGLE obejmuje produkty z powlekanej wielowarstwowej tektury pudełkowej FBB – GC1/GC2, a marka ISLA to artykuły dla branży gastronomicznej. 

Asortyment tektur standardowych pojawi się w lipcu br., gdy rozpocznie pracę nowa tekturnica Kotkamills. Od jesieni natomiast dostępne będą na zamówienie wodne dyspersyjne powłoki barierowe. Dzięki nowej maszynie powłoki barierowe po raz pierwszy będzie można nakładać bezpośrednio podczas normalnego procesu produkcji tekturnicy.

– W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na produkty ekologiczne właściciele marek i projektanci nieustannie poszukują nowych, lepszych pomysłów na atrakcyjne opakowania. AEGLE oraz ISLA to ekologiczne i opłacalne produkty, które zarazem oferują nieograniczone możliwości tworzenia niepowtarzalnych projektów – przekonuje Markku Hämäläinen, prezes firmy Kotkamills.

– W przypadku naszych tektur barierowych najnowszej generacji można stosować normalny proces recyklingu papieru, gdyż w pełni nadają się do recyklingu i przetworzenia na papier. W procesie wytwarzania tektury przywiązujemy szczególną wagę do efektywnego wykorzystywania surowca drzewnego oraz minimalizacji oddziaływania na środowisko, w czym pomaga nam najnowsza dostępna technologia – dodaje Hämäläinen.

Produkty Kotkamills pod marką AEGLE, wykonane z powlekanej wielowarstwowej tektury pudełkowej FBB – GC1/GC2, zaspokajają rozmaite potrzeby klientów związane z opakowaniami: od kosmetyków i leków przez suszone, schłodzone i mrożone produkty spożywcze aż po opakowania ogólnego użytku. Choć tektura ta jest lekka i obszerna, gwarantuje dużą sztywność. Oprócz standardowych, w pełni powlekanych powierzchni błyszczących Kotkamills oferuje unikatową, jedwabistą powłokę matową, która czyni powierzchnię tektury wyjątkowo równą i gładką. Zapewnia to doskonałą drukowność oraz ułatwia stosowanie różnych zabiegów specjalnych, takich jak lakierowanie i foliowanie. Wielowarstwowa tektura pudełkowa AEGLE będzie dostępna zarówno z powlekaniem podlegającym recyklingowi, jak i bez niego.

Asortyment produktów ISLA jest przeznaczony do produkcji opakowań do zastosowania w gastronomii, takich jak kubki czy talerze jednorazowe. Dyspersyjne powłoki barierowe w pełni nadają się do recyklingu i przetworzenia na papier, co oznacza, że zużyte tekturowe kubki i talerze będzie można bez problemu segregować razem z normalnymi odpadami papierowymi. Cenne źródło włókna wysokiej jakości będzie więc można odzyskać i wykorzystać ponownie, a nie je wyrzucać, czego nie można powiedzieć o częściej używanych kubkach i talerzach pokrytych powłokami barierowymi z tworzyw sztucznych.

Surowiec do wyrobu wszystkich produktów tekturowych firmy Kotkamills jest pozyskiwany z certyfikowanych lasów norweskich.

www.kotkamills.com

JK 

Dodane tagi