NEWS

IV edycja studium event management zakończona

Zakończyła się IV edycja Studium Event Management organizowanego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej we współpracy z Fundacją na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikaty ukończenia kursu odebrało czternastu absolwentów. Uroczyste zakończenie Studium odbyło się 12 czerwca br. na Wydziale Zarządzania UW.

Trwające dwa semestry Studium Event Management powstało z myślą o wszystkich osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje w zakresie organizacji wydarzeń. W ramach kursu, uczestnikom przedstawione zostały niezbędne zagadnienia teoretyczne oraz zapewniona została możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy w praktyce. Program Studium objął – oprócz zajęć dydaktycznych w wymiarze 168 godzin – warsztaty i spotkania z praktykami oraz wizje lokalne zarówno obiektów eventowych, jak i wydarzeń.

- Studium Event Management to kurs, w którym oprócz teorii staramy się przybliżyć uczestnikom organizację wydarzeń od strony praktycznej. Stąd liczne spotkania z przedstawicielami branży i poznanie zagadnień dotyczących event managementu w praktyce. Największą nagrodą dla nas, jako twórców programu jest fakt, że już w trakcie studium wiele osób zaczyna odnosić pierwsze sukcesy w realizacjach, które prowadzą, lub – co cieszy ogromnie – znajduje pracę właśnie w branży eventowej. Takie momenty, gdy kurs kończą zadowoleni i zmotywowani do pracy w eventach uczestnicy wzruszają, ale też umacniają nas w prowadzeniu projektu – mówi Anna Nowakowska, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej.

IV edycję studium ukończyło 14 absolwentów. Wśród nich znalazły się osoby, które prowadzą już swoją działalność związaną z organizacją eventów, podwykonawcy, pracownicy korporacji, a także osoby niezwiązane dotąd z profesjonalną organizacją wydarzeń, chcące rozpocząć karierę w zawodzie event managera.

- W trakcie trwania studium zwróciłem szczególną uwagę na zajęcia związane ze sztuką prezentacji oraz szeroko pojętym marketingiem. Poruszono tam wiele ciekawych kwestii, które z całą pewnością sprawdzę i wykorzystam na gruncie zawodowym. Niemniej ciekawe okazały się zajęcia z negocjacji, czy efektu WOW na eventach. Uczestnictwo w Studium uświadomiło mnie, jak trudnym i wymagąjącym jest zawód Event Managera – dodaje Studium Bartosz Kowalski, wyróżniony absolwent IV edycji.

Uczestnikom, którzy ukończyli kurs z wyróżnieniem oprócz certyfikatu – wręczono także list polecający, będący rekomendacją Stowarzyszenia Branży Eventowej. Dokument ten stanowi formę potwierdzenia, iż dany absolwent dzięki swojej postawie, zaangażowaniu oraz wysokiemu poziomowi zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy na temat event managementu może z powodzeniem podjąć pracę na stanowisku event managera.

- Obecnie wciąż pracuję w biurze podróży i wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas Studium w czasie organizacji konferencji i wyjazdów motywacyjnych. W przyszłości planuję rozwinąć się w branży eventowej. Studium mocno zmotywowało mnie do dalszego działania - mówi Paulina Ostrowska,  absolwentka Studium Event Management, również wyróżniona podczas IV edycji kursu. – Nie sposób wymienić ogromu wiedzy jaki został mi przekazany. Najważniejsze dla mnie było zrozumienie na czym polega zawód event maganagera oraz jak wygląda sytuacja w tej branży w Polsce. Równie ważne były case study przedstawiane na zajęciach oraz różne smaczki w postaci opowieści z życia zawodowego prelegentów.

Gościem specjalnym, który wystąpił podczas zakończenia IV edycji Studium był Grzegorz Turniak - inspirujący mówca, niestrudzony orędownik i pasjonat idei networkingu. Współautor książek: „Alchemia Kariery” (z J. Santorskim), „Profesjonalny networking. Kontakty, które procentują” (z R. Wendtem), „Praktyczny poradnik networkingu” (z W. Antosiewiczem) i „Zanurz się w błękitnym oceanie. Jak networking wspiera  rozwój firm” (z K. Rumianowskim ). Uczestnicy wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanym szkoleniu, podczas którego dowiedzieli się m.in. po co i jak skutecznie budować sieć kontaktów na eventach, jak sprawić, aby eventy stały się źródłem wiedzy i kontaktów oraz  jak zamieniać kontakty na kontrakty.

- Udział w Studium Event Management pokazał mi, jak dalekie są granice ludzkich możliwości, udowodnił, że jeśli bardzo czegoś chcemy i będziemy pracować, by dążyć do realizacji swoich marzeń, możemy osiągnąć wszystko! Innymi słowy - nie ma rzeczy niemożliwych! Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia- podsumował Bartosz Kowalski, wyróżniony absolwent IV edycji.

Jeszcze w czerwcu rozpoczniemy rekrutację na V edycję Studium Event Management, która ruszy pod koniec października 2016.

http://sbe.org.pl/projekty/studium-event-management/

PP

Dodane tagi