NEWS

Thermal Top Logistics Fit PEFC - etykieta nowej generacji

Firma UPM Raflatac prezentuje nowy samoprzylepny materiał etykietowy Thermal Top Logistics Fit PEFC, opracowany specjalnie do stosowania w przemyśle transportowym i logistycznym.

Pozwala on zwiększyć wydajność ze względu na rzadszą potrzebę wymiany rolek, a jego właściwości ekologiczne daleko przewyższają jego poprzedników.

Materiał Thermal Top Logistics Fit PEFC jest odporny na zadrapania i zdzieranie, co czyni go doskonałą alternatywą dla standardowych etykiet magazynowych i transportowych. Dzięki innowacjom w pozyskiwaniu surowców i produkcji zapewnia on także doskonałą czytelność kodów kreskowych i doskonałe właściwości drukowania z zastosowaniem druku termicznego oraz fleksografii wodnej i UV.

Rzadsze wymiany rolek, wyższa wydajność

W porównaniu z poprzednimi generacjami materiał Thermal Top Logistics Fit PEFC jest znacznie cieńszy. Dzięki temu można uzyskać dłuższe rolki, co przekłada się na ich rzadsze wymiany, krótszy czas przestojów i zwiększoną wydajność. Ponadto niższe są koszty jego magazynowania i transportu.

Thermal Top Logistics Fit PEFC wykazuje dużą wytrzymałość podczas typowego przetwarzania i zdejmowania ażuru przy produkcji etykiet dla branży logistycznej. Ze względu na doskonałą kombinację wysokiej jakości i wydajności produkt ten jest najlepszym wyborem dla producentów etykiet.

Niezawodny i ekologiczny wybór

Thermal Top Logistics Fit PEFC sprawia, że etykiety są jeszcze bardziej ekologiczne. Certyfikat gospodarki leśnej PEFC™ jest gwarancją, że drewno wykorzystywane jako surowiec jest pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. 

 - Możemy z dumą powiedzieć, że nowy podkład Honey Glassine HG45 PEFC jest cieńszy niż standardowy materiał HG65, przy czym nic nie traci na swojej wydajności podczas przetwarzania lub zastosowań końcowych. Cienki materiał ogranicza ilość zużytego podkładu, a co za tym idzie – zmniejsza koszty jego utylizacji. Jednak nie chodzi jedynie o zmniejszenie ilości odpadów. Cały cykl życia produktu jest ekologiczny, z uwzględnieniem zużycia wody i energii oraz emisji CO2 - Jon Lenck, Dyrektor ds. produktów VIP i Prime w UPM Raflatac EMEIA, zdradza, że zrównoważone zarządzanie surowcami było najważniejszym aspektem podczas rozwoju produktu.

Źródło: www.upmraflatac.com

JK

Dodane tagi