ARTYKUŁ

Dinner In The Sky z twórcami kultowej gry Wiedźmin

W ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 22 śmiałków wzniosło się na wysokość 50 metrów nad ziemię, by porozmawiać o ścieżce dźwiękowej do wyróżnionej ponad 800 nagrodami trzeciej części Wiedźmina i dalszych losach Geralta, głównego bohatera najbardziej rozpoznawalnej polskiej gry na świecie. A wszystko wśród chmur, pięknej panoramy Krakowa i z wiatrem we włosach. Podniebny lunch w doborowym towarzystwie smakował wybornie.

Pionierska aktywacja 50 metrów nad ziemią? To nie zdarza się często i to w samym sercu Krakowa. Dla zaproszonych gości, twórców Wiedźmina i przedstawicieli mediów, była to pierwsza uczta w niebiosach. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie po raz kolejny udowodnił, że cechuje go innowacyjne podejście do promocji swoich koncertów i nowatorskie nawiązywanie relacji z dziennikarzami i blogerami.

Dinner In The Sky to unikalne wydarzenie adresowane do każdego, kto chce zmienić zwykły posiłek lub spotkanie w magiczną chwilę, która wywrze niesamowite wrażenie na gościach! Spotkanie z twórcami gry Wiedźmin z całą pewnością takie właśnie było. 22 uczestników, pomimo wcześniejszych obaw związanych ze sporą wysokością, ostatecznie się rozluźniło i w pełni cieszyło urokami panoramy Krakowa. Przez pierwsze 20 minut podniebnych wojaży nikt nie wypuszczał telefonów z rąk. Dzięki temu buzz medialny o wydarzeniu rozpoczął się jeszcze w przestworzach.

Celem spotkania było przede wszystkim dostarczenie niezapomnianych wrażeń zarówno zaproszonym gościom, blogerom jak i dziennikarzom. Organizatorzy chcieli zostawić ślad, że na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie dzieje się zupełnie inaczej niż wszędzie indziej.

Wszystko zaczęło się od chęci zorganizowania wyjątkowego eventu z ekipą ze studia CD PROJEKT RED. Idealną okazją do tego okazało się nawiązanie partnerstwa z Dinner In The Sky. Wszyscy goście zostali zapięci w pasy bezpieczeństwa i zasiedli w wygodnych fotelach, by spokojnie móc poszybować w niebo. Po kilku minutach delikatnego i stopniowego wznoszenia się na wysokość 50 metrów, uczestnicy mogli rozpocząć podniebną ucztę. Szef kuchni zaserwował trzy daniowy lunch oraz deser. Po 20 minutach robienia selfie z nieziemskimi widokami w tle, rozpoczęło się merytoryczne spotkanie o świecie gier i muzyki tworzonej na jej potrzeby. Wszyscy uczestnicy spotkania uzyskali wiedzę i doświadczenia, których nie zdobyliby nigdzie indziej. Spotkanie skończyło się po 70 minutach.

Opinie uczestników:

- Dla mnie takie spotkania dziennikarzy z twórcami są przede wszystkim bardzo integrujące. Razem przeżywamy coś - w tym przypadku ekstremalnego - i jeśli jakiekolwiek bariery istniały, to momentalnie zostają przełamane. Do tego jest to po prostu wspólny posiłek, który zbliża ludzi. Takie połączenie sprawia, że rozmowy są mniej oficjalne, dystans się skraca. No i jeszcze jedna ważna rzecz - obiad pod niebem jedliśmy z twórcami gry komputerowej, Wiedźmina, i to było doświadczenie tak przyjemnie surrealistyczne jak fantazyjna jest historia Geralta – opowiada Katarzyna Paluch z Onet.pl.

- O tym, że Festiwal Muzyki Filmowej zaskakuje, wiedziałam. Każdy, kto choć raz był na FMF, to wie! Ale takiej przygody się nie spodziewałam. Zaproszenie dziennikarzy na lunch z Dinner In The Sky było świetnym pomysłem. Tym bardziej, że nie na co dzień ma się okazję spotkać twórców międzynarodowego sukcesu, jakim jest The Witcher. Poza tym widok miasta Kraka z lotu ptaka w upalny słoneczny dzień jest niepowtarzalny! – wspomina Anna Józefiak, blogerka, Klub Filmowy Obraz i Dźwięk.

- Sytuację w trakcie Dinner in The Sky można określić jako pomieszanie ekscytacji i pewnego rodzaju niepokoju. Jednak zdecydowanie więcej było tego drugiego, do czego szczególnie przyczyniła się zarówno sama idea obiadu w nietypowej scenerii, jak i jego jakość, która była niesamowita – mówi Maciej Stasierski z AreYouWatchingClosely.

Podniebny lunch, w którym wzięli udział: kompozytorzy muzyki do trzeciej części gry Wiedźmin - Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński, twórcy samej gry z CD PROJEKT RED: Błażej Augustynek (grafik) i Kacper Niepokólczycki (projektant), a także przedstawiciele mediów – to nie tylko niepowtarzalna okazja przeżycia czegoś bardzo wyjątkowego, ale także możliwość porozmawiania o kulisach powstawania nowego dodatku do Wiedźmina 3: Dziki Gon i planach studia CD PROJEKT RED na przyszłość.

https://www.cdprojekt.com/pl/
http://fmf.fm/

PP

Dodane tagi