ARTYKUŁ

Syrena, UFO, toaleta i wierność – kampania Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Syrena, UFO, toaleta i wierność – kampania Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Targi dają więcej! Czasu, kontaktów, wiedzy, pieniędzy. Ogólnopolska kampania Polskiej Izby Przemysłu Targowego promuje ideę chodzenia na targi, a także buduje pozytywny wizerunek imprez targowych. Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do odwiedzania targów i skorzystania z ich kompleksowej oferty. Bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie tam coś dla siebie. A jest w czym wybierać. Wśród najbardziej nietypowych imprez targowych są i te polskie. Spośród ogromnej listy nietypowych targów wybraliśmy kilka. Oto ranking najdziwniejszych, najbardziej oryginalnych targów, konferencji, spotkań i konwencji.

 

Miejsce nr 10: Kongres sobowtórów

W Las Vegas cyklicznie odbywa się wyjątkowy, naszpikowany (prawie) gwiazdami, (Celebrity Impersonators Convention) kongres. Prezentuje się na nim 150 sobowtórów gwiazd w specjalnych pokazach scenicznych, występach, koncertach. Są też seminaria, no i najważniejsze, spotkania z Marilyn Monroe, Michaelem Jacksonem, Elvisem Presley’em czy Barackiem Obamą. Na najbliższym wydarzeniu będzie też kandydat na nowego prezydenta USA Donald Trump, nie zabraknie Franka Sinatry, Cher i Tiny Turner!

 

Miejsce nr 9: Targi Bauma

Do tej oryginalnej listy imprez targowych z pewnością można zaliczyć również Targi Specjalistyczne Maszyn Budowlanych, Maszyn do Pozyskiwania Surowców Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Specjalnych oraz Urządzeń Stosowanych w Budownictwie w Monachium (Bauma). Co w nich tak nietypowego? Liczby. Są to największe targi na świecie, na powierzchni blisko 600 000 m2 wystawiany jest raz na 3 lata sprzęt, który ogląda, bagatela – nawet pół miliona osób!

 

Miejsce nr 8: Międzynarodowa Wystawa Wynalazków w Genewie

Nietypowa jest też Międzynarodowa Wystawa Wynalazków w Genewie. Na niej prezentowane są różnego rodzaju produkty, koncepcje, prototypy, które wkrótce zmienić mogą naszą rzeczywistość, np. polskiej konstrukcji model turbiny wiatrowej wydrukowany w drukarce 3D. Wśród kilkuset wystawców z prawie 50 krajów na świecie, są też tacy, którzy prezentują dość oryginalne wynalazki, np. łóżko, które samo otula kołdrą czy zielonego stworka, który po podłączeniu do komputera odtwarza emotikony, które odbieramy od rozmówców na czatach. Natomiast Włoch Marco Pagnini zaprezentował wieszak, dzięki któremu możemy iść pod otwartym parasolem nie używając rąk.

 

Miejsce nr 7: Targi erotyczne

Targi erotyczne, jest ich wiele na całym świecie. Nie różnią się od innych, także i tu można wykorzystać jeden z najważniejszych powodów odwiedzenia targów: zobaczyć oraz wybrać najbardziej odpowiedni produkt dla nas poprzez przetestowanie i porównanie…

 

Miejsce nr 6: Targi Rozwodowe

Ale i Polska na tej liście ma się czym pochwalić. Na przykład Targami Rozwodowymi. Targi organizowane były dla małżeństw, które rozwodzą się i przeżywają traumę rozstania. Na uczestników czekali psycholodzy, mediatorzy, seksuolodzy, prawnicy,  i… biura detektywistyczne, a nawet firmy przeprowadzające badania DNA.

 

Miejsce nr 5: Targi Wierności

Odpowiedź na Targi Rozwodowe przygotowali salwatorianie z Dolnego Śląska. W Trzebnicy kilka lat temu zorganizowali Targi Wierności. Uczestnicy mogli skorzystać z porad psychologa, prawnika i doradcy bankowego, dowiedzieli się także jak przyrządzić kolację dla ukochanej osoby, gdzie wybrać się nie tylko we dwoje oraz jakie zabawki wybrać dla dzieci. Były też tematy: uznawania przez Kościół rozwodów, trudnych sytuacji w małżeństwie i sensu separacji.

 

Miejsce nr 4: Kongres UFO

Z pewnością fani serialu „Z Archiwum X” znajdą wreszcie dowody na istnienie pozaziemskich istot na Międzynarodowym Kongresie UFO w Nevadzie. Uczestnicy debatują tam o nowych śladach i znakach UFO, uprowadzeniach, kręgach w zbożu. Fani UFO z pewnością spróbują przekonać nieprzekonanych do paranormalnych zdarzeń i rządowych spisków podczas seminariów i wykładów.

 

Miejsce nr 3: SACROEXPO

SACROEXPO czyli Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Wystawę odwiedza co roku około 5 000 zwiedzających, którzy, jak piszą organizatorzy, mają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technikami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Na wystawie znajdą coś dla siebie wielbiciele sakralnej sztuki nawiązującej do tradycji jak również nowoczesności. W ubiegłym roku swoją ofertę prezentowało 250 wystawców z 12 krajów z całego świata.

 

Miejsce nr 2: Konwencja syren

Konwencja Syren (Mermaid Convention) w Las Vegas, to wydarzenie, na którym można spotkać kilkaset różnych naśladowczyń półkobiet-półryb, swoim śpiewem chcących uwieść odwiedzających. Mimo że z pustynnego Las Vegas do oceanu daleko, to jeśli ktoś przyjechał tam specjalnie, by zobaczyć sobowtóry Arielki w akcji, nie zawiódł się. Przecież konwencja odbywa się w światowej stolicy rozrywki. Dlatego syreny można było zobaczyć w akcji – w specjalnym basenie, a jakżeby inaczej, w kasynie.

 

Miejsce nr 1: Światowa Konferencja i Targi Toaletowe

Jest też Światowa Konferencja i Targi Toaletowe (World Toilet Summit & Expo) organizowana przez Światową Organizację Toaletową. Każdego roku odbywa się w innym kraju, a jej celem jest stworzenie przestrzeni do współpracy na rzecz innowacyjnych wynalazków, projektów i produktów w branży sanitarnej. Ważnym zadaniem Światowego Szczytu jest także wymiana doświadczeń podmiotów z branży. Podczas jednej z wcześniejszych edycji, w Chinach, zaprezentowano złotą toaletę wartą 200 tys. dolarów.

 

Źródła zdjęć: 

www.bauma.de

http://www.ecns.cn/visual/2011/11-22/4032.shtml

www.yahoo.com

JK

 

 

Dodane tagi