NEWS

Eleganckie narzędzie do rezerwacji sal – Evoko Liso

Evoko - szwedzki producent znany przede wszystkim z systemów rezerwacji sal Room Manager odświeża swoją ofertę i wprowadza na rynek model Liso.

Evoko Liso to rozwiązanie zaprojektowane w zasadzie od nowa co widać już na pierwszy rzut oka. Urządzenie jest teraz nieco mniejsze, a obudowa jest w innym kształcie. Wyświetlacz ma przekątną 8-cali, tak jak w poprzednim modelu, ale jest teraz dużo jaśniejszy i idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz firm, hoteli i centrów konferencyjnych. Zasada działania pozostała ta sama: urządzenie umieszcza się przy każdej sali przeznaczonej na spotkania. Bazuje ono na serwerach zewnętrznych (m.in Office 365, Exchange Google Apps for Work czy Lotus Domino) lub na własnym kalendarzu. Na ekranie widać kto i na jak długo zarezerwował pomieszczenie. Rezerwacji można dokonać bezpośrednio za pośrednictwem dotykowego panelu albo z dowolnego komputera bezpośrednio w kalendarzu Outlook. Jedna z charakterystycznych cech Evoko Room Managera – podświetlenie ściany dookoła urządzenia – jest dostępna również w modelu Liso. Dzięki tej funkcji już z daleka widać czy sala jest wolna (kolor zielony) czy zajęta (kolor czerwony). Evoko Liso wyświetla również status innych sal.

Jakie istotne nowości wprowadza ze sobą Liso? Jest to przede wszystkim o moduł wi-fi – dzięki czemu nie trzeba już prowadzić kabla sieciowego do każdego urządzenia. Oczywiście port LAN wciąż jest obecny na obudowie i wspiera standardy PoE / PoE+,  dzięki czemu zasilanie oraz łączność z siecią odbywa się przez jeden przewód ethernetowy. Interesującym rozwiązaniem jest również wbudowany czytnik RFID i NFC dzięki czemu istnieje możliwość identyfikacji użytkowników dokonujących rezerwacji z poziomu panelu czy też ustawienie ograniczenia dostępu. Bez problemu można również ustanowić kod PIN, który będzie wymagany przy rezerwowaniu sali.

Synchronizacja między spotkaniami rezerwowanymi bezpośrednio z panelu dotykowego i komputerów odbywa się automatycznie. Dzięki wydajniejszym podzespołom w samym urządzeniu i optymalizacji procesu synchronizacji urządzenia działają jeszcze szybciej.

Dodatkowo dzięki otwartemu API urządzenia te są łatwe do integracji z już istniejącymi systemami (np. automatyka budynków).  

Wraz z premierą ma zadebiutować również nowa webowa aplikacja– Evoko Home – która będzie służyła do konfiguracji, monitoringu, synchronizacji czy szybkiej zmiany ustawień urządzeń Evoko.

Evoko Liso dostępne jest w cenie 1280 EUR netto i jest objęte 2 letnią gwarancją producenta z możliwością rozszerzenia  do 3 lat.

Dystrybutor oferuje specjalny program demo, dzięki któremu partnerzy ViDiS SA będą mogli zakupić Evoko Liso na potrzeby prezentacyjne w bardzo przystępnej cenie.

*** 

ViDiS SA (www.vidis.pl) reprezentuje w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), Avtek (ekrany projekcyjne, monitory i tablice interaktywne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Aqualite (monitory pogodoodporne), Casio (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne oraz akcesoria), DEFENZO (głośniki bezprzewodowe, powerbanki), EVOKO (system rezerwacji sali konferencyjnych oraz zestawy do audiokonferencji), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), Joan Meeting Room Assistant(urządzenie do rezerwacji sal konferencyjnych) JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery i kamery PTZ), Kensington (akcesoria komputerowe), MasterLock(sejfy i kasety),  Neets (systemy sterowania salami konferencyjnymi)  NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (monitory i tablice interaktywne, systemy do testów), Revolabs(telefony konferencyjne, mikrofony),  Rexel (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), RM Easiteach (oprogramowanie do monitorów i tablic interaktywnych), Safescan (liczarki monet i banknotów oraz testery, systemy ewidencji czasu pracy), SentrySafe (sejfy i kasety),  SMS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), Smart Metals (uchwyty i statywy do monitorów wielkoformatowych), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), ViewSonic (projektory, monitory), VIVITEK (projektory i rozwiązania bezprzewodowe).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl,www.multimediawprzedszkolu.pl, www.interaktywne.pl oraz organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów” www.klasazesnow.pl

 JK

Dodane tagi