NEWS

Stora Enso na wrześniowych imprezach targowych branży opakowań

Stora Enso na wrześniowych imprezach targowych branży opakowań

Stora Enso zapowiada swój aktywny udział w dwóch zbliżających się wydarzeniach targowych, dedykowanych tematyce opakowań. Skandynawski producent zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie podczas wystawy Luxe Pack Monaco, odbywającej się w dniach 21-23 września, a następnie – na targach FachPack w Norymberdze (27-29 września).

Firma zapowiada prezentacje innowacyjnych produktów ze swojej oferty, uwzględniających stale rosnące wymagania odnośnie funkcjonalnych, wszechstronnych i proekologicznych podłoży wykorzystywanych do wytwarzania opakowań dla odbiorców z branży dóbr luksusowych oraz firm użytkujących pudełka kartonowe.

Na targach Luxe Pack (stoisko RC 18 w hali Ravel) zaprezentowana zostanie szeroka gama kartonów z oferty działu Stora Enso Consumer Board, dedykowanych na rynek opakowań luksusowych. Z kolei na wystawie FachPack (stoisko 9-261 w pawilonie 9) działy Consumer Board i Packaging Solutions będą wspólnie promować obszerne portfolio materiałów Stora Enso do produkcji opakowań oraz rozwiązań bazujących na surowcach zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju: odnawialnych i nadających się do recyklingu.
Oba wydarzenia będą też dla firmy kolejnymi okazjami do celebrowania obchodzonego w tym roku 20-lecia wprowadzenia na rynek kartonów opakowaniowych z serii CKB i Performa. Znajdują one zastosowanie w różnych segmentach branży opakowań; stale udoskonalane i rozwijane stanowią też bazę dla nowych rozwiązań opakowaniowych.
Seria Performa obejmuje m.in. znane i cenione – także przez polskich klientów – gatunki Performa Brilliance (wyróżniający się wysokim połyskiem), Performa Bright (charakteryzujący się wysoką atrakcyjnością wizualną, uwzględniającą aspekty marketingowe), Performa White (o wysokim stopniu białości) czy Performa Alto (w którym duży nacisk położono na drukowność).
Z kolei karton CKB doczekał się niedawno udoskonalonej wersji, oferującej niższą gramaturę, przy zachowaniu wszystkich dotychczasowych walorów: wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa przechowywanego produktu.

JK

Dodane tagi