NEWS

Adam Chrząstowski w jury Wine & Food Noble Night

17 września odbyła się IX Gala Wine & Food Noble Night, zwieńczająca jeden z najtrudniejszych konkursów kulinarnych w Polsce. Do rywalizacji stanęło 12 najlepszych restauracji reprezentowanych przez swoich Szefów Kuchni. W jury konkursu zasiadł mistrz kulinarny i ambasador marki Appetita - Adam Chrząstowski.

IX edycja konkursu Wine & Food Noble Night wzbudziła wiele emocji. Zadaniem każdego sześcioosobowego zespołu z Szefami Kuchni na czele było przygotowanie przystawki i dania głównego. W jury, złożonym z ogólnopolskich autorytetów kulinarnych, zasiadł Adam Chrząstowski – ambasador marki Appetita  i szef krakowskiej restauracji Ed Red.  

Głosy publiczności wyłoniły dwóch zwycięzców Wine & Food Noble Night: Łukasza Budzika z restauracji Mennicza Fusion i Tomasza Dziurę z restauracji Andromeda Alfa, na których czeka staż w restauracji Arzak w San Sebastian w Hiszpanii. Osobna ocena należała do grona profesjonalnego jury, które degustowało dania nie znając ich autorów. Przystawka przygotowana przez Szefa Kuchni Łukasza Budzika z restauracji Mennicza Fusion została wyróżniona przez jury. Jej autor pojedzie na pięciodniowy staż w paryskiej restauracji Guy Savoy.

Wyniki konkursu według kategorii:

Najlepsza przystawka

1 miejsce – Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion

2 miejsce – Janusz Fic z restauracji Dwór Sieraków

3 miejsce – Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa

Najlepsze danie główne

1 miejsce – Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa

2 miejsce – Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion

3 miejsce – Mariusz Bizub z restauracji Zakopiańska

***

Appetita to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek przyprawowych w naszym kraju. Appetita, zgodnie ze swoim hasłem - Uwodzi aromatem. Czerpie inspiracje ze źródeł – z natury, nadając potrawom wyjątkowy smak i aromat. Produkty marki wyróżnia fioletowa kolorystyka. Jej portfolio obejmuje aromatyczne zioła, przyprawy jednorodne oraz skomponowane według autorskich receptur mieszanki przyprawowe. Ofertę uzupełnia linia dodatków cukierniczych Domowe Sekrety.

JK

Dodane tagi