NEWS

Projekt „Disconnect” banku zdjęć Fotolia by Adobe na Imagination Day

Szósta edycja Imagination Day Cannes Lions za nami! Wydarzenie, w którym uczestniczyło ponad 800 osób, otworzyła prelekcja trójki młodych fotografów współpracujących z bankiem zdjęć Fotolia by Adobe.

Sonia Szóstak, Brice Portolano i Arnaud Montagard opowiedzieli o zaletach porzucenia zachodniego stylu życia, odkrywaniu nieznanych wcześniej miejsc i kultur, a także o wewnętrznej podróży, jaką odbyli dzięki udziałowi w projekcie „Disconnect” banku zdjęć Fotolia. Zdjęcia Arnaud z tej kolekcji miały tego dnia swoją światową prapremierę.

Artyści podzielili się również swoimi najnowszymi pracami stworzonymi w różnych zakątkach świata – od Nowego Jorku, przez Finlandię, po góry Iranu.

Uczestnicy Imagination Day mogli zapoznać się z kolekcją zdjęć stworzonych w ramach projektu „Disconnect” na specjalnej wystawie zainstalowanej przy Multikinie Złote Tarasy.

– Sonia, Brice i Arnaud pokazali nie tylko, jak stworzyć piękną kolekcję zdjęć, lecz także jak za ich sprawą opowiedzieć autentyczną i ciekawą historię. Wystąpienie naszych artystów oraz przebijająca z ich prac pasja były niezwykłą inspiracją dla wszystkich, którzy interesują się fotografią – mówi Beata Jaroszewska, Dyrektor ds. Marketingu Fotolia by Adobe w Polsce.

Obejrzyj film, w którym młodzi fotografowie podsumowują Imagination Day i projekt „Disconnect”.

Fot. Przemysław Borys

Kolekcja „Disconnect”

Do tej pory serwis Fotolia by Adobe opublikował cztery części kolekcji, stworzone przez Sonię Szóstak, Brice’a Portolano, a także Théo Gosselina i Maxa Muencha. Piąta część – zrealizowana przez Arnaud Montagarda w Kanadzie – zostanie udostępniona już 24 listopada.

Co sprawiło, że piątka artystów – choć bardzo młodych, to już uznanych w świecie fotografii – wzięła udział w projekcie „Disconnect”?

– Największą wartością tego projektu jest fakt, że miałam całkowitą swobodę tworzenia. Zanim wyjechałam, wiedziałam, że muszę opowiedzieć o tej podróży w oparciu o własne doświadczenia. Nic nie było zaaranżowane – wszystko, co można zobaczyć w tej historii, jest dokumentacją tego, co wydarzyło się wokół mnie – tłumaczy Sonia Szóstak.

– Dano mi całkowitą swobodę twórczą i możliwość odkrywania zupełnie nieznanego kraju w ramach pracy. To nie zdarza się codziennie! – dodaje Brice Portolano.

Disconnect” bardzo różni się od moich poprzednich doświadczeń. Sporo jeżdżę po świecie, ale tym razem to był inny sposób podróżowania. Obserwowałem dwóch myśliwych 24 godziny na dobę przez 10 dni w odległym miejscu. Podoba mi się pomysł dokumentowania życia innych, więc kiedy zobaczyłem brief projektu, od razu chciałem zostać jego częściąmówi Arnaud Montagard.

JK

Dodane tagi