ARTYKUŁ

Tego jeszcze nie grali! Zaskakujący Świąteczny Hit Coca-Cola... wykonał zespół OBERSCHLESIEN

Coca-Cola wchodzi w kulminacyjną fazę kampanii świątecznej "Podaruj radość". Z tej okazji przygotowała dla swoich konsumentów muzyczną niespodziankę. To będzie prawdziwa gratka, zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów mocnego brzmienia. W tym roku bowiem autorską interpretacją kultowego przeboju Coca-Cola „Coraz bliżej Święta” zajął się skład Oberschlesien pochodzący z Górnego Śląska. Dziś swoją premierę ma klip zespołu, prezentujący nowoczesnym językiem wizualnym zakorzenienie mieszkańców Śląska w bogatej tradycji i kultywowanie zwyczajów świątecznych regionu. 

Utwór „Coraz bliżej Święta” jest polską wersją piosenki „Wonderful Dream” wykonywanej przez amerykańską wokalistkę Melanie Thornton. Utwór ten od lat wykorzystywany jest w reklamach świątecznych marki Coca-Cola. Po wcześniejsze polskie wersje przeboju sięgali m.in. Kasia Kowalska, Ania Szarmach, czy Margaret w towarzystwie finalistów programu The Voice of Poland. W tym roku interpretacyjnego zadania podjęli się członkowie zespołu Oberschlesien.

Zespół Oberschlesien zasłynął w 2012 roku jako finalista programu muzycznego Must Be The Music. Proponują mocne, nowoczesne brzmienie z elektronicznymi smaczkami oraz pisane w śląskiej gwarze, dosadne i jednocześnie oszczędne. Teksty Michała Stawińskiego (czasem śpiewane, czasem melorecytowane) znacznie wyróżniają zespół na polskiej scenie muzycznej. Ponad 300 zagranych koncertów, wypełnione kluby doskonale świadczą o stale rosnącej popularności zespołu. W dorobku składu znajdują się dwa albumy studyjne a już niebawem premiera DVD/CD Oberschlesien & orkiestry Adam Sztaby symfonicznie.

W 2017 muzycy planują wydanie kolejnego krążka „Oberschlesien III”. W najbliższym czasie oczekiwany pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. Wiosną 2016 roku wykrystalizował się skład Oberschlesien: Michał Stawiński – wokal, Marcel Różanka – perkusja, Łukasz Sztaba – klawisze, Wojtek Jasielski – gitara basowa, Tomasz Andrzejewski – gitara elektryczna, Adam Jurczyński – gitara elektryczna.

Muzycy podkreślają, że pokazują Śląsk w nowoczesnej odsłonie. Stali się muzycznymi Ambasadorami Śląska - nawiązują do śląskich tradycji w nowatorskim przekazie.

Ponieważ to właśnie Śląsk otwiera tegoroczną świąteczną trasę Coca-Cola, a w Katowicach odbędzie się pierwszy duży event z udziałem świątecznych ciężarówek Coca-Cola (3 grudnia), dlatego do współpracy postanowiliśmy zaprosić zespół, który jest silnie kojarzony z tym regionem - powiedziałWojciech Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services.Oddajemy naszym fanom piosenkę "Coraz bliżej Święta" w zaskakującej interpretacji. Wierzymy, że podbije serca nie tylko mieszkańców Śląska, ale wszystkich Polaków – dodaje.

Obok premierowego przeboju i klipu Oberschlesien Coca-Cola przygotowała dla mieszkańców Śląska wyjątkową, profilowaną komunikację. Ogólnopolski spot reklamowy zyskał w związku z tym narrację w gwarze śląskiej, podobnie jak materiały OOH i reklamy wielkoformatowe, życzące m.in. Gryfnych Świont.

Piosenka świąteczna w wykonaniu Oberschlesien – to było wyzwanie! Z wielką starannością dobieraliśmy każdy dźwięk i słowo. Musieliśmy, zarówno w dźwięku, jaki obrazku, połączyć dwa pozornie odległe światy – industrial metal i atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jestem przekonany, że się udało, jesteśmy bardzo zadowoleni. Scenariusz do klipu wymyślił nasz wydawca Sławek Pietrzak i w doskonały sposób połączył moc zespołu ze świątecznym klimatem. Bardzo nam zależało na pokazaniu charakterystycznych miejsc naszego regionu, mamy więc tradycje: kopalnię Wieczorek, są zdjęcia kręcone na przepięknym osiedlu górniczym Nikiszowiec ale pokazujemy też nowoczesną architekturę Śląska – katowicki Spodek i okolice ronda – Centrum Kongresowe, nowa siedziba NOSPR, widoczny jest Pomnik Powstańców Śląskich. Scena z Babcią, którą przeprowadzam przez pasy i wprowadzam do familoku, a Babcia zaprasza mnie do domu - oddaje nasz śląski, wielki szacunek do osób starszych, poszanowanie rodziny, gościnności i tradycji regionumówi Michał Stawiński, wokalista zespołu.

Scenariusz do teledysku opracował Sławomir Pietrzak, reżyseria - Paweł Grabowski (WOW Pictures), produkcja – Jacek Kowalski (WOW Pictures). Za aranżację utworu odpowiada Łukasz Sztaba, producentem są Tomasz Rożek oraz Łukasz Sztaba.

"Coraz bliżej Święta" w wykonaniu  Oberschlesien:

MW

Dodane tagi