NEWS

Nowatorskie rozwiązania i produkty na Packaging Innovations

9. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations po raz kolejny wzbudza zainteresowanie branży opakowań. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia, a już dziś plan hali sukcesywnie zapełnia się międzynarodowymi wystawcami, którzy zaprezentują nowatorskie rozwiązania i produkty. Swój udział w Targach potwierdziło już ponad 140 firm. Poprzednia edycja bogatą ofertą przyciągnęła aż 4,5 tysiąca zwiedzających.

Targi Packaging Innovations to nie tylko rosnąca każdego roku liczba wystawców i zwiedzających. Bez wątpienia merytoryczna strona imprezy skłania do jej odwiedzenia. Organizatorzy Targów przygotowali liczne konferencje oraz seminaria. Swoją trzecią odsłonę będą miały warsztaty z cyklu „Jak opakować brandy?”. Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem będzie Forum Druku Cyfrowego przygotowywane przez firmę Aniflex. Na Targach odbędzie się również pierwsza edycja konferencji „Label Innovations” przygotowywanej przez Etigraf Etykiety.pl.

Ekologiczna rewolucja

Na Targach Packaging Innovations swoją premierę będzie miała nowa strefa tematyczna ECOPACK. Wystawcy zaprezentują ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w produkcji opakowań. Firma Joma zaprezentuje produkty z serii Joma Nature. Opakowania z trwałego plastiku produkowane są wyłącznie z roślinnych zasobów odnawialnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla marek, które dbają o środowisko.

Akcja innowacja

Nazwa Packaging Innovations zobowiązuje, zatem na Targach nie może zabraknąć interesujących innowacji. Wystawcy zaprezentują funkcjonalne i innowacyjne opakowania. Polpak Packaging na swoim stoisku pokaże silikonowe opakowania podróżne, które pełnią również funkcję masażera. Na Targach Packaging Innovations z pewnością warto będzie odwiedzić również stoisko firmy Karl Knauer KG, zwycięzcy w jednym z najważniejszych światowych konkursów w branży opakowań If Design Award. Warto czerpać inspiracje od najlepszych.

W designie siła

Organizatorzy Targów Packaging Innovations wiedzą jak ważna jest inwestycja w zdolnych designerów. Już po raz 6. zostanie zorganizowana Strefa Studenta, konkurs dla młodych osób projektujących niebanalne i funkcjonalne opakowania. Dla projektantów jest to szansa na pozyskanie ciekawych kontaktów biznesowych i rozwój w branży, a także na zagraniczną karierę.

Podczas 9. Edycji Targów Packaging Innovations bez wątpienia będzie można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań i nawiązać efektywną współpracę. Czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy?

Aktualności można śledzić na www.packaginginnovations.pl.

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

JK

 

 

Dodane tagi