NEWS

Kto podzieli się doświadczeniem, pomysłami i spektakularnymi wizjami podczas 4 Design Days?

Główny projektant supersamochodu Syrma Hypersport Concept, laureaci prestiżowych wyróżnień Red Dot, światowy ekspert z dziedziny tzw. architektury zrównoważonej, designerzy, projektanci, krytycy i kuratorzy architektury – będą gośćmi drugiej edycji 4 Design Days (4DD) w Katowicach (16-19 lutego br.). Udział w części targowej wydarzenia potwierdziło już 150 wystawców.

4 Design Days to jedyne łączące tak zróżnicowane grono osobowości oraz spektrum tematów i zagadnień, wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w formule dwóch dni dla profesjonalistów i dwóch dni dla każdego, kto interesuje się architekturą, projektowaniem, designem oraz szeroko rozumianym otoczeniem i przestrzenią życia.

– II edycja 4 Design Days to jeszcze większy rozmach, nowe wydarzenia oraz spotkania autorskie, ale przede wszystkim to możliwość poznania wybitnych architektów i designerów, obecnych w jednym miejscu, w Katowicach. A będą z nami np.: światowej sławy architekt Didier Fiuza Faustino, designer Oliver Heath czy krytyk architektury i pisarz  Hans Ibelings. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam na jedyne takie wydarzenie w tej części Europy – 4 Design Days – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertydesign.pl.

Swoimi doświadczeniami, pomysłami, wiedzą i sukcesami, podzielą się z uczestnikami czterodniowego spotkania w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach m.in. :

Jacek Chrzanowski, główny projektant supersamochodu o nazwie Syrma Hypersport Concept, zaprezentowanego na salonie samochodowym w Genewie. Założyciel pracowni One One Lab, w której wraz z zespołem tworzy m.in. projekt jachtu, sterylizatora do narzędzi chirurgicznych w Indiach oraz dwa nowe supersamochody.

Dominika Drezner, absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, laureatka prestiżowej nagrody Red Dot – jednego z najbardziej renomowanych, międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa, przyznawanego od 1955 r. przez Design Centrum Nordfhein Westfalen. Wyróżniony projekt „Marinna" to koncept przystani składającej się z modułów portu rekreacyjnego.

Didier Fiuza Faustino, architekt i artysta pracujący nad relacją między ciałem i przestrzenią, znany z takich realizacji jak: Body in transit, One square meter house, Stairway to heaven, (G)host in the (S)hell. Obecnie pracuje nad projektami architektonicznymi biblioteki i centrum kultury w stolicy Meksyku, eksperymentalnego domu w Hiszpanii i winnicy w Portugalii.

Oliver Heath, ekspert w dziedzinie architektury zrównoważonej, projektowanej i realizowanej zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego, zachowującego równowagę trzech głównych priorytetów: ekologii, ekonomii i społeczeństwa wraz z jego kulturą. Autorytet w dziedzinie projektowania wnętrz, autor książek, m.in. sprzedanej w ponad 30 tys. egzemplarzy, przetłumaczonej na 8 języków „Urban Eco Chic”. Współpracownik redakcji m.in. BBC, ITV, Channel 4, Discovery Channel, The Guardian i The Sunday Times.

Hans Ibelings, holenderski historyk i krytyk architektury, założyciel poświęconego europejskiej architekturze czasopisma A10 – new European Architecture. Jest autorem wielu książek, roczników holenderskiej architektury i opracowań monograficznych. Często analizuje niszowe lub niepopularne nurty architektoniczne oraz bada twórczość zapomnianych architektów.

Tomasz Konior, autor ponad 100 obiektów, głównie budynków użyteczności publicznej, które zdobyły przeszło 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych, na czele z nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Współautor m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach, laureat konkursów na gmach Carbon Art w Zabrzu i salę koncertową w Jastrzębiu Zdroju.

Łukasz Kos, architekt, współzałożyciel Pracowni Four o Nine z Szanghaju. Zdobywca licznych nagród m.in. 40 Under 40 Design Award (Hong Kong), Architecture & Design Trophy Awards (Hong Kong), AZ Awards (Toronto), Restaurant and Bar Design Awards (Londyn).

Ewa Kuryłowicz, wiceprezes Kuryłowicz & Associates, pracowni odpowiadającej za projekty m.in.: Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Galerii Warmińskiej w Olsztynie, Stadionu Miejskiego w Białymstoku, Budynku Wydziałów Językowych UW przy ul. Dobrej w Warszawie oraz polski partner zespołu Lahdelma & Mahlamäki przy projekcie Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Kamil Laszuk, projektant i muzyk, absolwent Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jego edukacyjna, interaktywna zabawka dla dzieci, zbudowana na zasadzie katarynki, oprócz prestiżowej nagrody Red Dot otrzymała też nagrodę w konkursie CORE77 2012 w Nowym Jorku.

Józek Madej, architekt, studiował Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej, a także w Izmir Institute of Technology. Doświadczenie zdobywał pracując przy projektach w różnych skalach: od koncepcji po nadzór realizacyjny, w Polsce i w Holandii. Od 2010 roku współzałożyciel kolektywu projektowego musk, aktualnie współpracuje z Weroniką Kiersztejn i Katarzyną Sąsiadek. Wspólnie z musk jest laureatem wielu nagród, w tym konkursu Architektura Roku 2013 SARP o/Katowice, w kategorii Młody Twórca. Od 2015 roku współtworzy markę zjedz sobie, czyli słodkie, czekoladowe przewodniki po mieście i regionie.

Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury. Kurator projektów min.: Isla Polonia – Grupo Aranea; Industrial Art – OFF Festival, Archicooking. Współkurator Biennale EVENTO 2009 w Bordeaux. Autor projektów poświęconych kondycji współczesnej architektury: „Ex-Architekci”, „Pills”, „Polskie Karaoke” w ramach wystawy „Na Okrągło”. Asystent dyrektora Aarona Betskiego na XI Biennale Architektury w Wenecji. Autor licznych tekstów o współczesnej architekturze i sztuce.

Dr Oskar Zięta, architekt, designer, artysta i innowator, twórca jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali. Laureat wielu prestiżowych nagród z dziedziny designu i technologii, w tym konkursu Red Dot Award 2008 za projekt stołka Plopp. Autor technologii deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego – FiDU, w której tworzy kolekcję "zieta” oraz “zieta out of ordinary”, jak i rzeźby np. NAWA, na wyspie Daliowej we Wrocławiu.

Uczestnicy drugiej edycji 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (16-19 lutego 2017 r.) będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie.

Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym Property Forum Katowice 2017 (regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych), Housemarket Silesia Forum 2017 (poświęcone regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu) i Forum Branży Meblowej oraz gale z wręczeniem nagród, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 3, wystawami, wernisażami, spotkaniami z architektami i projektantami oraz akademią designu dla dzieci.

4 Design Days zgromadzi ikony światowego i polskiego designu, architektów i projektantów, a także producentów i firmy usługowe oraz deweloperów, inwestorów, samorządowców.

Swoje produkty podczas 4 Design Days w Katowicach zaprezentuje szerokie grono wystawców, wśród których znajdą się m.in. Abet Laminati, Aquaform, Besco, Bozza Concept‘ n Design, Cobu Design, Concreate, Dako, Deante, Ferro, Intercasa, Internorm, Maxfliz, Mikomax, Noti, Paged Meble, Paradyż, Pepe Design, Piu Design, Roca, Rust Mebel, TDJ, Vigo Meble.

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

www.4dd.pl 

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

Dodane tagi