NEWS

W Internecie mężczyźni śledzą newsy wideo, a kobiety oglądają porady ekspertów

Raport pt. „Polacy i wideo w sieci” wykonany na zlecenie Multimedialnej Agencji Informacyjnej Newsrm.tv pokazuje, że w Internecie Polacy najchętniej oglądają materiały newsowe (27,4% badanych), na dalszy plan odsuwając materiały eksperckie (25,6% badanych) i materiały szkoleniowe (19,6% respondentów) W sieci znacznie częściej newsów wideo poszukują mężczyźni (34,9%) niż kobiety (20,7%), które wybierają materiały poradnikowe.

Badani w wieku 35-49 lat chętniej sięgają po informacje, porady eksperckie i filmy szkoleniowe podczas, gdy młodsze osoby do 24 roku życia chętniej sięgają po wideoblogi i tutoriale.

Jaka forma wideo w sieci interesuje Pana/Panią  najbardziej?

 

 

Najchętniej oglądamy formy krótkie do 5 minut. Materiał trwający powyżej 10 minut oglądałoby jedynie 6% badanych. Co ciekawe, młodzi ludzie poniżej 24 roku życia chętniej wybierają formy pośrednie 4-5 minut i 6-10 minut, a rzadziej 2-3 minutowe. Osoby powyżej 25 roku życia najczęściej oglądają materiały krótkie do 3 minut.

 

W Internecie najchętniej ogląda Pan/ Pani wideo które trwa:

 

W ocenie materiału wideo kierujemy się przede wszystkim zgodnością treści materiału z jego tematem. Kolejnym elementem zachęcającym do obejrzenia jest brak reklam i  emocje jakie wywołuje dana produkcja. Warto podkreślić, że w najmniejszym stopniu na naszą decyzję, co obejrzymy w sieci, ma liczba odsłon danego materiału.

Co sprawia. że chce Pan/Pani obejrzeć wideo do końca? Proszę wskazać 2 najważniejsze powody.

- Jeśli realizujemy wideo z myślą o mężczyznach zamiast wideobloga z poradami stwórzmy newsową platformę tematyczną. Wówczas zyskamy szerszy odzew z ich strony. Odwrotnie z kobietami do nich należy kierować materiały, w których eksperci lub po prostu ludzie z pasją radzą jak poradzić sobie z danym tematem, jak stosować dany produkt, lub jak zrobić coś samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że młodsze Panie raczej wybiorą drogę samodzielnego zgłębiania tematu z pomocą tutoriala, a dojrzałe kobiety raczej wola posłuchać ekspertów – podkreśla Patrycja Paradowska z Newsrm.tv.

JK

 

Dodane tagi