ARTYKUŁ

Turkusowy design, czyli pokaż mi swoje biuro, a powiem ci kim jesteś

Siedziba KaiZen HR mieści się przy ulicy Podchorążych 71, nieopodal warszawskich Łazienek Królewskich. To biuro szyte na miarę i przykład tego, jak precyzyjnie przestrzeń może odzwierciedlać osobowość marki.

KaiZen HR to marka osobista Kariny Popieluch. Firma wspiera budowanie przewagi konkurencyjnej w obszarze HR w formie konsultingu, szkoleń i coachingu. W wyniku współpracy właścicielki z Moniką Gardasiewicz, Art Director firmy Advertis, powstała nowoczesna, przestrzeń turkusowej organizacji. Biuro zajmuje powierzchnię ok. 110 metrów kwadratowych i składa się z dwóch pomieszczeń w układzie typu open space oraz wydzielonej sali konferencyjnej.

Synchroniczny rozwój ludzi i organizacji, harmonijne połączenie naturalnego potencjału z merytoryką, koncentracja na człowieku i ciągły proces doskonalenia – to fundamenty, na których zbudowana jest misja KaiZen HR. Wartości te stały się inspiracją do projektu wnętrz, w których dominują naturalne materiały, stonowane kolory, nowoczesne, minimalistyczne meble oraz dobrana do aranżacji roślinność. Loftowy charakter przestrzeni został podkreślony za pomocą oryginalnych fototapet wykonanych przez Advertis.

Przestrzeń wymiany myśli

- Kluczowym elementem aranżacji jest dopasowanie przestrzeni do specyfiki pracy, do potrzeb osób, które będą z niej korzystały – mówi Monika Gardasiewicz.

Modelowi biznesowemu KaiZen HR zdecydowanie bliżej jest do jazz bandu niż do orkiestry symfonicznej, polega na współpracy liderki – Kariny Popieluch z grupą zaufanych konsultantów. Potrzebna była zatem przyjazna i stymulująca przestrzeń do partnerskich rozmów, wymiany myśli i doświadczeń. Na potrzeby spotkań koncepcyjnych powstał creative room z wygodną narożną kanapą i mobilnymi, modułowymi stolikami kawowymi. Klimatyczną aranżację dopełnia ściana z czerwonej cegły i industrialne detale. Pomieszczenie miało być nieformalne i komfortowe, pozbawione zbędnych ozdób rozpraszających uwagę. Użyteczność salonowej aranżacji uzupełnia rzutnik oraz minimalistyczny office corner Kariny Popieluch. Estetyczna kompozycja została zaprojektowana w zgodzie ze złota zasadą właścicielki – less is more.

Common table zamiast hot desk

Sercem siedziby KaiZen HR bez wątpienia jest PM corner oraz duży stół z drewnianym blatem usytuowany naprzeciw wejścia, na tle dużych okien, co w słoneczne dni pozwala cieszyć się pięknym widokiem parku i naturalnym światłem.

- Zależało mi na tym, aby zaoferować przestrzeń do pracy moim konsultantom. Miejsce, gdzie mogliby w komfortowych warunkach korzystać z infrastruktury biurowej i pracować, również nad własnymi projektami. Z tej potrzeby powstała idea domowego  common table, autorstwa i realizacji Advertis. Spędzamy tu długie godziny, służąc sobie nawzajem radą i wsparciem, ale również dyskutujemy o życiu, żartujemy i spożywamy wspólnie posiłki mówi Karina Popieluch.

Obok specyfiki pracy i budowania przestrzeni z myślą o ludziach, niezwykle ważne jest również to, aby biuro zaprojektowane zostało w zgodzie z filozofią marki, a w przypadku marki osobistej – również stylem życia i charakterem właściciela. Środowisko pracy powinno odzwierciedlać tożsamość firmy i wartości, na których budowana jest strategia biznesowa.

- Każdy detal, materiał, sposób wykończenia ma znaczenie. Podstawowymi wartościami KaiZen HR są: indywidualne podejście, jakość i transparentność, dlatego zaproponowaliśmy autorskie meble (stoły, dostawki, postumenty, recepcję) oraz przeszklone ściany i przezroczyste, polipropylenowe wizytówki, zamiast tradycyjnych papierowych– mówi Monika Gardasiewicz, autorka projektu, Art Director Advertis.

KaiZen, ewolucyjna zmiana na lepsze

Skuteczny progres zapewnia ewolucyjny rozwój firmy, wykorzystanie jej potencjału, budowanie nowej jakości w oparciu o dotychczasowe osiągnięcia i wspólne wartości. Aranżacja biura może mieć ogromne znaczenie dla samych pracowników oraz efektywności ich działań.  Ważne, aby przestrzeń nie hamowała rozwoju profesjonalnego i społecznego pracowników, ale również nie „wyprzedzała” jej użytkowników zaburzając ich poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Synchroniczny rozwój jest kluczem do sukcesu, dlatego czasem warto zatrzymać się, rozejrzeć dookoła, porzucić stereotypy, zasięgnąć rady specjalistów i wspólnie stworzyć miejsce, które otworzy jego interesariuszom nowe możliwości.

A jak w niełatwym procesie zmiany biura odnalazła się osoba na co dzień zajmująca się między innymi transformacją funkcji HR i właśnie wsparciem w zakresie zarządzaniem zmianą?

- Trudną, ale ważną zasadą w biznesie jest adekwatna ocena własnych kompetencji i zaufanie ekspertom. Oddałam moje nowe biuro w ręce Advertis, wiedząc, że dogłębnie poznali KaiZen HR, uważnie przestudiowali architekturę wnętrz, wnikliwie przeanalizowali nasze potrzeby i tożsamość.  Efekt idealnie wpisał się w moje oczekiwania podsumowuje Karina Popieluch.

Dzięki precyzyjnym przygotowaniom na etapie projektu i wykonawstwa, prace w samym lokalu zajęły zaledwie półtora tygodnia. Aranżacja została zrealizowana przez Advertis w systemie design&build, z wykończeniem pod klucz.

Karina Popieluch, KaiZen HR

JK

Dodane tagi