NEWS

Finał konkursu ZoomArt 2017

Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2017 już za nami. 3 marca, w samym sercu Katowic, w galerii Rondo Sztuki poznaliśmy laureatów konkursu w trzynastu kategoriach.

Celem Festiwalu oraz Konkursu jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości oraz uhonorowanie twórców, którzy tworzą dzieła sztuki w postaci kalendarzy.

Na uroczystości spotkali się wydawcy kalendarzy, ich producenci i artyści. Goście przybyli z różnych części kraju, reprezentowali rozmaite firmy, instytucje, samorządy.

Wspólnie mogli podziwiać wystawę zgłoszonych do konkursu kalendarzy oraz wystawy towarzyszące. Na uczestników gali czekały wystawy: kalendarza Szymon Brodziak 2017 wraz ze zdjęciami wielkoformatowymi,  zdjęć wielkoformatowych z sesji kalendarza „Szlachetna Kobieta” Katarzyny Paskudy oraz wzbudzająca najwięcej emocji ekspozycja słynnych kalendarzy Pirelli 2015/2016/2017 r.

Rzecz jasna, najbardziej ekscytującym punktem wieczoru było ogłoszenie wyników konkursu.

Laureaci ZoomArt 2017

Kategoria KW - kalendarz wieloplanszowy:

I nagroda - TOFU Studio - kalendarz „ROBOTY”

II nagroda - PASJA - kalendarz „PASJA 2017 Finish makes difference”

III nagroda - Radio Katowice SA - kalendarz „Jubileuszowy kalendarz Radia Katowice”

Wyróżnienie - AQUANET SA - kalendarz „MACHINA ORGANICA”

 

Kategoria KJ - kalendarz jednoplanszowy:

I nagroda - ASP Katowice - kalendarz „Psi los”

II nagroda - ASP Katowice - kalendarz „Cztery pory roku”

III nagroda - ASP Katowice - kalendarz „Jamniki”

 

Kategoria KT - kalendarz trójdzielny:

I nagroda - PASJA - kalendarz „PASJA 2017 Finish makes difference”

II nagroda - Drukarnia Wydruk - kalendarz „Drukarnia Wydruk”

III nagroda - Arch s.c. - kalendarz „Polski Związek Narciarski”

Wyróżnienie - Elzab SA - kalendarz „ELZAB 2017”

 

Kategoria KO - kalendarz old:

I nagroda - Zielony Kadr Marta Hajda - kalendarz „II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów, nr 1 - Nauczyciele 2016”

oraz kalendarz „II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów, nr 2 - Absolwenci i Uczniowie 2016”

II nagroda - Lidia Metel - kalendarz „Książkowy PUP w Gdańsku”

 

Kategoria KA - kalendarz administracyjny:

I nagroda - Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - kalendarz „Inny Punkt Widzenia”

II nagroda - Urząd Miasta Legnica - kalendarz „Magiczna Legnica w obrazach Jarosława Jaśnikowskiego”

III nagroda - Urząd Miasta Sopotu - kalendarz „Sopot - więcej niż molo”

 

Kategoria KK - kalendarz książkowy:

I nagroda - A.S.S.-3 - kalendarz „BRENNTAG”

II nagroda - Joanna Tyborowska - kalendarz „The 2017 Zbigniew M. Bielak Art Calendar"

III nagroda - Edica - kalendarz „GETIN NOBLE”

Wyróżnienie - Edica - kalendarz „Limited Edition 2017”

Wyróżnienie - A.S.S.-3 - kalendarz „GSU”

 

Kategoria KS - kalendarz szkolny:

I nagroda - Małgorzata Kozłowska - kalendarz „Smerfny kalendarz na rok szkolny”

II nagroda - Wydawnictwo Debit - kalendarz „Kalendarz szkolny”

 

Kategoria KC - kalendarz charytatywny:

I nagroda - TOFU Studio - kalendarz „ROBOTY”

II nagroda - Katarzyna Paskuda - kalendarz „Szlachetna Kobieta”

III nagroda - Zielony Kadr Marta Hajda - kalendarz „Chrzanowskie Strażaczki 2017”

Wyróżnienie - Patrycja Łata - kalendarz „Mity o psach i kotach”

Wyróżnienie - Fundacja Iskierka - kalendarz „Iskierka”

 

Kategoria KI - kalendarz inny/nietypowy:

I nagroda - A.S.S.-3 - kalendarz „PIER LUIGI”

II nagroda - MDA Promotion - kalendarz „MDA Promotion”

 

Kategoria NI - najlepsza ilustracja:

I nagroda - PKO Bank Polski - ilustracje „Z młodości do nauki”

II nagroda - TOFU Studio - ilustracje „ROBOTY”

III nagroda - Zbigniew M. Bielak - ilustracje „The 2017 Zbigniew M. Bielak Art Calendar"

III nagroda - Urząd Miasta Legnica - ilustracje „Magiczna Legnica w obrazach Jarosława Jaśnikowskiego”

 

Kategoria NF - najlepsza fotografia:

I nagroda - PKO Bank Polski - fotografie „Nasze piękne miasta”

II nagroda - AN STUDIO - fotografie „AETERNUM”

III nagroda - Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - fotografie „Inny Punkt Widzenia”

Wyróżnienie - Rossmann - fotografie „ROSSMANN PIN-UP 2017”

 

Kategoria NJ - najlepsza jakość:

I nagroda - Tinta - kalendarz „Drukarnia Tinta”

II nagroda - Drukarnia NORMEX (TOFU Studio) - kalendarz „ROBOTY"

III nagroda - A.S.S.-3 - kalendarz „BRENNTAG”

 

Nagroda specjalna:

Poza powyższymi kategoriami nagrodę specjalną za klarowny komunikat marketingowy otrzymuje:

SMARTCAT SP - kalendarz „PURMO - Inspirowani Pasją”

 

Nagroda publiczności: A.S.S.-3 - kalendarz „PIER LUIGI”

W zakończonej edycji konkursu zgłoszone prace oceniali:

Przewodniczący jury - dr Marian Słowicki

-  dr hab. Dawid Korzekwa

- Piotr Chodak

-  Marzena Miszczyk

-  Szymon Pieczyński

 - Arkadiusz  Ławrywianiec

-  Dariusz Mikolasek

Spotkanie upłynęło w miłym nastroju, goście nawiązywali relacje w przyjemnych okolicznościach, trzymając przy okazji kciuki za „kalendarzowych” faworytów.

 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt jest Marzena Miszczyk, agencja AgirArt i Piotr Chodak, agencja One Media Group.

OOH magazine był patronem medialnym wydarzenia.

www.zoom-art.pl

JK

 

Dodane tagi