NEWS

Rozświetlone technologiczne serce Warszawy

The Heart Warsaw to platforma współpracy biznesu z technologicznymi start-upami. Innowacyjną koncepcję aranżacji wnętrz na 38 piętrze Warsaw Spire przygotowała firma Workplace Solutions.

The Heart Warsaw zajmuje obecnie 1 700 metrów kwadratowych powierzchni w kompleksie Warsaw Spire. Podzielona jest na część biurową oraz salę konferencyjną. Ważnym elementem kreującym charakter przestrzeni jest oświetlenie. Uwagę odwiedzających przykuwa szczególnie sufit z podświetleniem RGB, sterowanym za pomocą pilota. Unikatowa instalacja świetlna została opracowana i wykonana przez technologów z Advertis.

- Zadanie polegało na uzyskaniu efektu ambientowego światła z szeroką gamą kolorów do wyboru, tak aby można było dopasować je do okazji bądź identyfikacji wizualnej danej firmy – mówi Karol Jaworski, technolog Advertis. Światło z odpowiednio rozmieszczonych listew z soczewką rozprasza się na powierzchni podwieszonego sufitu składającego z białych wysp o kształcie trójkątów, dając lekko mieniący się nastrojowy efekt delikatnego oświetlenia.

Przestronna sala konferencyjna podzielona jest na cztery sekcje, które można połączyć bądź wydzielić w zależności od potrzeb. Każdą z sekcji można niezależnie sterować i wybrać odmienne wersje kolorystyczne. Podświetlony sufit zdobiący The Heart Warsaw można podziwiać również z Placu Europejskiego.

System oświetlenia został opracowany przez Advertis, według koncepcji pracowni architektonicznej Workplace Solutions. 

MW

Dodane tagi