NEWS

Nowa kampania reklamowa TZMO - bez tematu tabu

ITMS Marketing opracował nową krossmediową kampanię dla wiodącego producenta produktów do inkontynencji.

SENI, wiodąca marka z portfolio TZMO, na początku maja wystartowała z nową kampanią reklamową na rynku niemieckim. Na potrzeby kampanii zostały opracowane nowe internetowe spoty reklamowe, ogłoszenia w prasie oraz platforma internetowa. W pierwszej kolejności spoty będą docierały do internetowej grupy docelowej. Celem kampanii jest pozbawienie tematu tabu dotyczącego nietrzymania moczu. Pomysł nowej kampanii opracowała agencja komunikacji ITMS, od trzech lat obsługująca swojego klienta, która odpowiada za całościowy wizerunek kampanii od strony wizualnej jak i werbalnej a także jej realizację.

Nowa kampania reklamowa jest ukierunkowana na grupę kobiet i mężczyzn w średnim wieku, których dotyczy problem nietrzymania moczu. W swoim emocjonalnym komunikacie koncentruje się ona zarówno pod względem tekstowym jak i wizualnym na specyficznych korzyściach produktów i pokazuje, że można z tym żyć aktywnie i bez ograniczeń. W kreacji dużą uwagę przywiązano do tego, aby pokazać sytuacje z życia wzięte z którymi w dużej mierze mogą się identyfikować osoby dotknięte. Nakręcone spoty reklamowe, biorą pod uwagę różne potrzeby kobiet i mężczyzn.

Tak też został wybrany obszar tematyczny piłka nożna i wieczór w kinie z przyjaciółkami. Motywy te znajdą odzwierciedlenie nie tylko w scenach spotu reklamowego ale także w prasowych ogłoszeniach reklamowych jak i stronie internetowej kampanii. Również slogany „silniejszy niż każda linia obrony” i „bo w moim życiu reżyseruje ja" ponownie podejmują tematy piłki nożnej i kina. Aby zwiększyć czynnik rozpoznawalności wśród konsumentów, poszczególne sceny spotów reklamowych zostały zaadaptowane do ogłoszeń prasowych. W komunikacji B2B ogłoszenia reklamowe zostały dopasowane a nacisk został położony na produkty.

Cała koncepcja kampanii została opracowana i zrealizowana przez agencję komunikacji ITMS, mieszącą się w Bad Nauheim w Niemczech. Odpowiedzialność za koncepcję kreatywną spotów reklamowych, ogłoszeń w prasie, oraz stronę internetową ponosi dział kretywny agencji pod kierownictwem Art Directora Arturo Goosmann Seminario.W reżyserii Thomasa Keßlera i jego zespołu powstały spoty reklamowe o długości 20 i 30 sek. Wsparcie sesji zdjęciowej dostraczyło motywów do działań w internecie, prasie i PoS.

Kampania będzie realizowana głównie na platformach internetowych. Do tego zaliczają się różne platformy VoD najpopularniejszych niemieckich kanałów telewizyjnych. Aby możliwe najlepiej dotrzeć do grup docelowych w znanym dla nich środowisku, zostały także wybrane inne kanały komunikacji. Ogłoszenia reklamowe pojawią się w prasie, najważniejszych magazynach lifestylowych oraz skierowanych do aptek i sklepów medycznych. Aby dotrzeć do jeszcze większej publiczności, spoty reklamowe będą emitowane na monitorach w aptekach na terenie całych Niemiec.

Wywiad OOH magazine z Dyrektor TZMO w Polsce, Katarzyną Serwińską można przeczytać TUTAJ.

 KL

Dodane tagi