NEWS

Nestorzy kontra młokosy, czyli biznes między pokoleniami

 

Wystartowały zapisy na bezpłatną konferencję „Do sukcesu! Akademia Firm Rodzinnych”! Przyjedź do Chorzowa 7 czerwca i dowiedz się więcej o sukcesji, ekspansji, prawie i psychologii biznesu. Gośćmi specjalnymi będą uznany psycholog – Jacek Santorski oraz biznesowy autorytet – Wojciech Kruk.

Konferencja w Chorzowie to siedmiogodzinny zastrzyk wiedzy specjalistycznej, która wprowadzi przedstawicieli firm rodzinnych w meandry zarządzania międzypokoleniowym biznesem. Oprócz sesji tematycznych prowadzonych przez praktyków biznesu, nie zabraknie indywidualnych spotkań z ekspertami, czasu na zadawanie pytań i uzyskanie porad dotyczących konkretnych sytuacji biznesowych.

– Temat zaplanowania i przeprowadzenia sukcesji jest bardzo ważny dla polskich firm rodzinnych. Każda z nich zadaje sobie na pewnym etapie działania pytanie: co dalej? Odpowiedź wydaje się prosta: sukcesja. Jednak przekazanie władzy i zarządzania przedsiębiorstwem to proces skomplikowany i rozłożony w czasie – podsumowuje Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizującej wydarzenie.

Wykład inauguracyjny wygłosi Jacek Santorski, który poruszy temat: „SukcesJA. Rodzice i dzieci w firmie rodzinnej, Czuła regulacja w przekazaniu odpowiedzialności, własności i władzy w biznesie”. Z kolei Wojciech Kruk wspólnie z uczestnikami dotknie równie gorącego dylematu: „Lata najlepszych szkół czy lata praktyki – jak przygotować młode pokolenie do sukcesji”.

– Przygotowanie następcy, rodziny i całej firmy do przejęcia kontroli wymaga wiedzy i rzetelnego konsekwentnego działania. Podczas konferencji chcemy przedstawić kluczowe kwestie związane z dziedziczeniem oraz prawnymi aspektami sukcesji – dodaje Tadeusz Donocik.

Dodatkowo uczestnicy wspólnie z ekspertami spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Ekspansja krajowa oraz ekspansja zagraniczna – jak zbudować sieć biznesową?”. W ramach panelu: „Stabilna firma rodzinna w burzliwym związku – jak zabezpieczyć swoje interesy” zostaną poruszone kwestie związane z prawem istotne zarówno dla tych przekazujących, jak i przyjmujących stery biznesu: W trakcie konferencji odbędzie się także loteria wizytówkowa oraz lunch.

Wydarzenie jest zapowiedzią siódmej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Katowice, 18-20 października), którego organizatorem również jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Gdzie: Hotel „Gorczowski” w Chorzowie

Kiedy: 7 czerwca 2017 r., 9:00-16:00

Program i bezpłatna rejestracja: https://akademiafirmrodzinnych.evenea.pl/

 

GOŚCIE SPECJALNI – BIO

Jacek Santorski – prof. hon. Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi autorską Akademię Psychologii Przywództwa. Uznany autorytet w zakresie psychologii społecznej i biznesu. Założyciel – z Dominiką Kulczyk – Grupy Firm Doradczych Values. Autor wielu książek, między innymi „Miłość i praca” i „Dobre życie”. Atrakcyjne wykłady Jacka Santorskiego i jego najbliższych współpracowników dostępne są na platformie www.appx.pl.

Wojciech Kruk – prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej od 1996 r., członek prezydium KIG, senator II, III, IV kadencji, przewodniczący Wielkopolskiego Sejmiku Gospodarczego. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu od początku lat 70-tych związany z rodzinną firmą W.Kruk. Początkowo właściciel zakładu rzemieślniczego, potem po przemianach gospodarczych prezes, następnie przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz spółki giełdowej W.Kruk S.A. W latach 2008-2015 wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Vistula Group, skupiającej takie marki jak W.Kruk, Deni Cler, Vistula i Wólczanka. Aktualnie swoim doświadczeniem dzieli się z młodym pokoleniem przedsiębiorców podczas licznych spotkań organizowanych w całym kraju.

JK

Dodane tagi