NEWS

Znajdź kierunek dla Twojego biznesu – nie tylko na wakacje

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowych możliwości rozwoju, a Ty wciąż szukasz impulsu do działania – Forum GoExport jest dla Ciebie! Sprawdzisz, czy Twoja droga do sukcesu biegnie przez Nowy Jedwabny Szlak, dowiesz się jak pozyskać środki unijne na ekspansję zagraniczną oraz otrzymasz wsparcie i wiedzę dotyczącą środków i narzędzi dostępnych dla przedsiębiorców, którzy mają odwagę podbijać świat! Złap pociąg do eksportu: 12 czerwca o 9:00 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach!

GoExport to wydarzenie, które pomaga polskim i śląskim przedsiębiorcom rozpocząć ekspansję zagraniczną oraz wesprzeć działania podmiotów już funkcjonujących na rynkach pozakrajowych.  Na uczestników czekać będą eksperci z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którzy opowiedzą o instytucjonalnych możliwościach wsparcia działalności eksportowej. Ponadto podczas forum specjaliści z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. (KUKE S.A.) oraz Banku Gospodarstwa Krajowego  podpowiedzą, gdzie szukać pieniędzy na międzynarodowy rozwój. Dodatkowy zastrzyk wiedzy czeka na przedsiębiorców z województwa śląskiego, którzy dowiedzą się, jak przygotowując się do ekspansji, skutecznie ubiegać się o fundusze unijne.  

Gościem drugiej edycji wydarzenia będzie również Andrzej Pieczonka, dyplomata ekonomiczny, który przedstawi możliwości, pojawiające się przed małymi i średnimi firmami w związku z koncepcją Nowego Jedwabnego Szlaku. Przedsiębiorcy, dla których Chiny są zbyt odległym kierunkiem, podczas Forum będą mogli nawiązać współpracę z organizatorami Targów WEITSICHT w Dreźnie.

Celem spotkania jest dostarczenie firmom wszechstronnej wiedzy dotyczącej sposobów wsparcia internacjonalizacji MŚP oraz spotkanie z praktykami biznesu, którzy na konkretnych przykładach wskażą szanse i zagrożenia związane z rozwojem na zagranicznych rynkach. Uczestnicy Forum będą mieli również czas na wymianę doświadczeń i rozmowy z przedstawicielami instytucji państwowych oraz banków, które nie tylko pomogą im poznać wzajemne wymagania, ale – co najważniejsze – w długoterminowej perspektywie staną się podwaliną dla stworzenia nowych narzędzi dopasowanych do  potrzeb sektora MŚP.

Dołącz już dziś i stań się częścią globalnej marki „Made in Poland”.

Udział w Forum jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 8 czerwca br. - (mwachowski@rig.katowice.pl). Liczba miejsc ograniczona.

Program: www.rig.katowice.pl.

JK

Dodane tagi