NEWS

4F48 – przekraczanie granic w słusznej sprawie

Już 21 czerwca w Kazimierzu Biskupim (woj. wielkopolskie) odbędzie się finał projektu 4F48, w ramach którego Tomasz Kozłowski, rekordzista Europy w skokach spadochronowych, jednego dnia 48 razy wyskoczy ze spadochronem. Każdy skok dedykowany jest innej inicjatywie charytatywnej, a zebrane w trakcie projektu środki przekazane zostaną potrzebującym.

Tomasz Kozłowski to psycholog, mówca motywacyjny, konsultant i coach. Od 10 lat związany jest ze sportem spadochronowym, a w swojej karierze wykonał już ponad 1300 skoków. W grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wraz z dwoma skoczkami, zapisał się w historii wykonując najwyższy skok spadochronowy w Europie na wysokości 10 600 metrów. Teraz z okazji swoich 48. urodzin, w ramach projektu 4F48, zamierza jednego dnia 48 razy wyskoczyć ze spadochronem. By połączyć przekraczanie własnych granic i realizację osobistego marzenia z pomaganiem innym, Tomasz Kozłowski postanowił pozyskać na każdy ze skoków sponsora, który przekaże pieniądze wybranej potrzebującej osobie.

- Sam postanowiłem ze swoich oszczędności wesprzeć Dom Dziecka w moim rodzinnym mieście Bolesławcu, przekazując 10 000 złotych, co automatycznie stanowi próg wykupu każdego ze skoków.Trzynasty skok wykonam w towarzystwie komandosów GROM, a 20 000 złotych, które już na ten skok pozyskałem, przekażę na pomoc wdowie po zmarłym oficerze. Jeżeli w trakcie realizacji projektu okazałoby się, że nie starczy mi sił, żołnierze wyskoczą za mnie resztę skoków tak, aby była podstawa do przekazania środków potrzebującymmówi Tomasz Kozłowski, pomysłodawca i wykonawca projektu.

Aby cały projekt się udał, Tomasz od listopada ubiegłego roku prowadzi ciężki trening kondycyjny, żeby wzmocnić organizm  i przygotować go do ekstremalnego wysiłku fizycznego. Tylko w trakcie kilkumiesięcznych przygotowań, oddał ponad 80 skoków próbnych, podstawą była także odpowiednio przygotowana dieta oraz codzienne treningi siłowe. Jak sam mówi w realizacji planu pomaga mu wiara w to, że w czerwcu zrealizuje swój cel i marzenie pomagając 48 razy nieznanym mu ludziom oraz wsparcie i motywacja płynąca ze strony ludzi wspierających projekt. W inicjatywę włączyli się przedstawiciele sztuki, kultury, sportu i mediów m.in. gen. Mirosław Hermaszewski, Bartosz Węglarczyk, Krystyna Kofta, Michał Figurski, Maciej Kot, Mariusz Czerkawski, Karolina Gorczyca i Henryk Sawka.

Głównym sponsorem projektu jest marka 4F, która wsparła akcję nie tylko finansowo, ale także przekazując Tomaszowi Kozłowskiemu odzież do treningów. Dodatkowo specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia, projektanci marki stworzyli kombinezony spadochronowe, w których oddane zostaną skoki.

- Najprościej rzecz ujmując zaangażowaliśmy się w projekt, bo w sporcie podobnie jak w życiu ważne jest pokonywanie własnych lęków i osiąganie coraz lepszych wyników. A jeśli można przy tym zrobić coś dla innych, to tylko dodaje wartości całemu przedsięwzięciumówi Agnieszka Libor, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu Sportowego spółki OTCF, właściciela marki 4F.

48 skoków odbędzie się w miejscowości Kazimierz Biskupi koło Konina (około 2h drogi z Warszawy i 1h drogi z Poznania) w dniu 21 czerwca. Strefa Spadochronowa Sky Camp jest organizatorem operacji spadochronowych i zadba o bezpieczeństwo podczas całości wydarzenia.

Strona projektu TUTAJ.

MW

Dodane tagi