NEWS

Ströer rezygnuje z członkostwa w IGRZ

Ströer rezygnuje z członkostwa w IGRZ

W dniu 26 czerwca Ströer Polska przekazała Izbie Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej oświadczenie o wystąpieniu z Izby – oznacza to, że firma zakończyła realną współpracę z organizacją branżową, a interesy Grupy Ströer reprezentują jedynie upoważnieni do tego pracownicy.

Powodem decyzji jest szereg zdarzeń, w których Izba nie spełniła w należyty sposób pokładanych w niej oczekiwań: począwszy od prac nad ustawą krajobrazową, poprzez projekty uchwał w poszczególnych miastach, kończąc na projekcie uchwały krajobrazowej w Warszawie, która jeżeli wejdzie w życie w obecnym kształcie, doprowadzi do monopolu jednego operatora.

 - Wydarzenia ostatnich miesięcy, których kulminacją jest projekt uchwały warszawskiej dobitnie pokazują, że Izba nie jest w stanie skutecznie reprezentować interesów naszej Grupy - komentuje Andrzej Magdziak, Prezes Grupy Ströer w Polsce.

 Jak informuje firma Ströer, w ostatnich latach szeregi Izby opuściły między innymi takie firmy jak: Clear Channel, Cityboard, Gigaboard czy CAM Media.

- Przez wiele lat aktywnie wspieraliśmy działania Izby, jednak proces erozji IGRZ rozpoczął się kilka lat temu. Po opuszczeniu szeregów IGRZ przez Grupę Ströer, jedynym dużym, ogólnopolskim graczem pozostającym w Izbie jest AMS – dodaje Magdziak.

Źródło: Ströer

KL

Dodane tagi