NEWS

Empik Gdańsk Główny jako Future Store

Najstarszy salon Empik w Gdańsku otwiera się w nowej odsłonie po gruntownej przebudowie. Sklep, zlokalizowany przy Dworcu Głównym, dobrze znany Gdańszczanom od blisko 20 lat,  to teraz nowoczesna, przyjazna i pełna inspiracji  przestrzeń dla odbiorców spragnionych kultury. To piąty Future Store Empik w Polsce.

Zmieniła się cała architektura salonu o powierzchni 1100 mkw. – pojawiły się nie tylko nowe praktyczne meble, czytelna nawigacja, kolorystyka czy system prezentacji produktów, ale również technologiczne rozwiązania, które ułatwiają klientom zakupy. Do najważniejszych nowości należy interaktywne urządze­nie multimedialne, które funkcjonuje jak personalny doradca każdego klienta. Ten wirtualny księgarz kompleksowo wyszukuje produkty, a następnie wyświetla mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Tym, którzy szukają porady i inspiracji podpowie jakie produkty kupić na prezenty. Ponieważ Empik żyje tym, co się aktualnie dzieje w kulturze, serce salonu bije w rytmie trendów, premier i gorących tytułów. Na dużych ekranach w centrum sklepu są prezentowane aktualności ze świata kultury i rozrywki: se­lekcja najważniejszych i najciekawszych propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

W aranżacji nowego Empiku dużą wagę przywiązano do intuicyjnego rozmieszczenia poszczególnych działów – poruszanie się po salonie jest znacznie łatwiejsze dzięki czytelnej nawigacji. Wprowadzono jasny język kolorów, który ułatwia szybkie odnalezienie strefy nowości, bestsellerów czy produktów rekomendowanych przez Empik albo dostępnych tylko tutaj. Nowy salon łączy także świat realny ze światem online dzięki stanowisku empik.com. W internetowym sklepie od razu można zamówić produkt, którego w danym momencie nie znajdziemy na półce, z bezpłatną dostawą do wybranego salonu.

Każda modyfikacja w ramach Future Store to jednak nie tylko zmiany wyglądu. Podobnie jak inne salony w tym koncepcie i Empik w Gdańsku Głównym przeszedł zmiany asortymentowe a pracownicy zostali dodatkowo przeszkoleni.

– Jesteśmy w trakcie modernizacji innych kluczowych salonów. Trwają chociażby zaawansowane prace w nowej lokalizacji w warszawskiej Arkadii, kończy się gruntowny remont w Empiku w łódzkiej Manufakturze, który będzie miał swoją premierę jako Future Store już 22 lipca. Do końca roku otworzymy w sumie sześć Future Store’ów: 3 nowe lokalizacje i 3 istniejące salony po rewitalizacji – zdradza Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Empiku. 

JK

Dodane tagi