NEWS

Rozwiązania etykietowe przyszłości - UPM Raflatac na Labelexpo Europe 2017           

Eksperci z firmy UPM Raflatac zapraszają na targi Labelexpo Europe, które odbędą się w dniach 25–28 września w Brukseli. W ramach spotkania pod hasłem „Rozwiązania etykietowe przyszłości” będziemy omawiać nasze innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania etykietowe oraz światowej klasy obsługę.

Wprowadzenie na rynek serii produktów RAFNXT+ stanowi początek wyjątkowego ekologicznego podejścia do przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych. W przypadku serii RAFNXT+ udało się zoptymalizować wydajność wykorzystania surowców oraz stworzyć rozwiązania etykietowe wychodzące poza stosowane w branży standardy zrównoważonego rozwoju.

Nowa seria klejów RPMD przeznaczonych szczególnie do wyrobów medycznych i zastosowań w służbie zdrowia może być stosowana w produktach, takich jak wstrzykiwacze do insuliny, automatyczne wstrzykiwacze, inhalatory oraz woreczki i butelki do infuzji, a także w znakowaniu pobranej krwi i workach do sterylizacji. Wybrane papiery i materiały wierzchnie w połączeniu z nowym klejem RPMD charakteryzują się doskonałą przyczepnością i właściwościami przylegającymi na szkle i plastiku. Dodatkowo są odporne na sterylizację i zabezpieczone przed przesuwaniem.

Folia Rafbio PE85 to przyjazna środowisku alternatywa dla standardowej folii poliuretanowej, która zawiera ponad 80% odnawialnych materiałów roślinnych w stanie surowym. Jest ona wytwarzana z etanolu uzyskiwanego z trzciny cukrowej i ma właściwości zbliżone do właściwości tradycyjnych folii poliuretanowych. Folia ta nadaje się idealnie do pojemników na produkty kosmetyczne i chemię domową, a także zapewnia elastyczność wymaganą do elastycznych opakowań i profilowanych pojemników.

Laminaty etykietowe na wino ICE i ICE Premium zapewniają doskonałą oporność na wilgoć, wodę i lód. Dzięki niezwykłej wytrzymałości na zmiany temperatury i wilgotności bez łuszczenia się, zwijania, odklejania krawędzi i marszczenia produkty ICE i ICE Premium umożliwiają doskonałą prezentację marek.

RafMore to nowe, inteligentne rozwiązania etykietowe służące do zastosowań logistycznych oraz do promocji i ochrony marki. RafMore nadaje każdemu etykietowanemu produktowi unikalną cyfrową tożsamość. Niepowtarzalne, osadzone w etykiecie kody są przechowywane w bazie danych zapisanej w chmurze i pełnią rolę kanału informacji o każdym etapie drogi pokonanej przez produkt: od wytworzenia do momentu konsumpcji.

Program RafCycle® umożliwia zredukowanie ilości wytwarzanych odpadów etykietowych. Jest to program recyklingu odpadów, który umożliwia zmianę zużytych materiałów etykietowych w nowe produkty. RafCycle umożliwia powtórne wykorzystanie etykietowych produktów ubocznych zamiast ich spalania lub wywożenia na wysypisko.

UPM Raflatac zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska 5D41 w hali nr 5, aby zobaczyć gospodarkę cyrkulacyjną w praktyce!

JK

 

Dodane tagi