NEWS

Ponad 1000 twórców konkurować będzie o prestiżowe nagrody w Golden Drum

24. Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Golden Drum, który odbędzie się w dniach 18-20 października 2017 r. w Grand Hotel Union w centrum Lublany na Słowenii, odnotował dużą imponującą liczbę zgłoszeń konkursowych.

Niezależnie od sytuacji gospodarczej i społeczno-politycznej w 27 krajach biorących udział w konkursie, ponad 1000 twórców konkuruje o prestiżowe nagrody Golden Drum.
Miasto Lublana wraz z organizatorami Golden Drum zaprosili również młodych twórców do wzięcia udziału w tradycyjnym konkursie Young Drummers Competition. Młodzi twórcy mieli się skupić na wykonaniu plakatu o tematyce: Lubljana - miasto doświadczające kultury i sztuki. Zgłoszono 112 plakatów.

27 różnych krajów i 26 różnych sieci agencyjnych zgłosiło swoje realizacje, a 117 niezależnych agencji będzie rywalizować o nagrodę Golden Dragon Award.
Bułgaria jest krajem o największym tempie wzrostu liczby zgłoszeń (o 250% więcej niż w zeszłym roku). Z 27 krajów rywalizujących w tym roku - Rosja przekazała najwięcej wpisów (bo aż 20,8% wszystkich prac), co stanowi 42% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Drugim co do wielkości krajem jest Turcja (14, 1% wszystkich prac). W tym roku również Włochy dołączyły do ​​konkursu.

W dziale Best Piece Competition najwięcej zgłoszeń odnotowano grupach: A. Film (14,4%), B. Prasa (13,4%) i C. Out of Home (12,4%), podczas gdy w sekcji Best Practice Competition wiodącą grupą jest S. Branded content & entertainment (7,4%), a następnie grupa U. Public relations (7,2%).

Twórczość zostanie oceniona przez 27 najwyżej uznanych na świecie ekspertów. Golden Drum Best Piece Jury President to Bruno Bertelli, Globalny Główny Dyrektor ds. Kreatywności, Publicis Worldwide i John Mescall, Globalny Dyrektor Kreatywny i Prezes McCann Global Leaders Leaders Council. Young Drummers Competition zostaną ocenione przez pięcioosobowe jury, na czele z Terezą Svěrákovą, Głównym Dyrektorem Kreatywnym w Y & R Czech Republic.

W niedzielę 20 października 2017 roku, dowiemy się, kto wystąpi na Grand Stage i zdobędzie nagrodę Golden Drum Award. Ceremonia rozpocznie się o godz. 20:00.

Więcej o konkursie TUTAJ.

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

MW

Dodane tagi