NEWS

Kajetan Kajetanowicz  na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Kajetan Kajetanowicz, Rajdowy Mistrz Europy w trzech kolejnych latach - 2015, 2016, 2017 - przekazuje na aukcję charytatywną  na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” swoje wielkie trofeum – Puchar z Mistrzostw Europy w 2016 roku. Dochód ze sprzedaży zwycięskiego pucharu na aukcji wesprze działania Fundacji. 

Kajetan Kajetanowicz przyjął także zaproszenie, by zostać Ambasadorem Fundacji i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczyste pasowanie Mistrza nastąpi podczas Jubileuszowego Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”, który odbędzie się 21 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

- Od roku współpracuję z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i szczególnie teraz, gdy sam zostałem ojcem, doceniam jej pracę na rzecz mądrego wychowania dzieci. Dlatego z pełnym przekonaniem i radością przekazuję jedno z trzech najcenniejszych trofeów w mojej dotychczasowej karierze, za zdobycie Rajdowego Mistrzostwa Europy 2016, na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom. Życzę, by dochód z licytacji pucharu pomógł Fundacji kontynuować i rozwijać jej misję. Czytanie rozwija język, myślenie i wyobraźnię. To przydaje się nawet w moim rzadkim zawodzie kierowcy rajdowego: dobra i precyzyjna komunikacja z pilotem i zespołem, umiejętność sprawnego myślenia, wyobraźnia decydują nie tylko o sukcesie, ale często – o życiu. Czytanie decyduje o jakości życia każdego z nas. Dlatego namawiam wszystkich rodziców – czytajcie dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie! – powiedział Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny mistrz rajdowy Europy.

Fundacja „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” od 1999 roku  działa na rzecz zdrowia psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży oraz mądrego ich wychowania, a od 2001 r. prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Programu Nauczania Wartości”. Programy Fundacji zaskarbiły sobie w kraju życzliwość społeczeństwa, mediów i władz wszystkich szczebli, znalazły także naśladowców za granicą.

- Serdecznie gratulujemy Kajetanowi Kajetanowiczowi kolejnego zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Europy i gorąco dziękujemy za jego wspaniałomyślne wsparcie dla naszych działań. Z takimi sprzymierzeńcami jeszcze szybciej uda nam się upowszechnić świadomość potrzeby codziennego czytania dzieciom i mądrego wychowania, jako najlepszej inwestycji w ich zdrowy i wszechstronny rozwój – powiedziała z okazji deklaracji o przekazaniu pucharu na aukcję charytatywną Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.   

Kajetan Kajetanowicz współpracuje z Fundacją od 2016 r., gdy napisał krótką recenzję na okładkę tworzonego z inspiracji Fundacji zbioru opowiadań dla nastolatków o wartościach moralnych pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. W tym roku wsparł fundacyjną kampanię 1%, udostępniając swoje zdjęcie i wypowiadając się w krótkim nagraniu zachęcającym do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, szukając nowych sposobów pozyskiwania funduszy, organizuje po raz pierwszy bal charytatywny. Jubileuszowy Bal Charytatywny wieńczący roczne obchody 15-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Fundusze zebrane na Balu pozwolą Fundacji zwiększyć zasięg i skuteczność kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Ułatwią także dalszy rozwój Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania  oraz realizację innych ważnych projektów społecznych. 

JK

Dodane tagi