NEWS

Wyjątkowe projekty murali z okazji 50. urodzin Levi's Trucker Jacket

50. urodziny kultowej truckerki to idealna okazja do świętowania! Levi’s  przygotował dla wszystkich fanów marki wyjątkową niespodziankę – aż 3 murale, które powstały w samym sercu Warszawy.

Muzyka, sztuka i ulica – te trzy elementy, pozostające zawsze na styku, od lat łączą się tworząc wyjątkowy obraz naszego współczesnego społeczeństwa. Levi’s od zawsze był blisko artystów, subkultur i osobowości, które zmieniały postrzeganie świata w swoich czasach. Razem z marką, towarzyszyła im zawsze, kultowa kurtka Truckerka, która w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny i to właśnie z tej okazji, w samym sercu Warszawy, powstały 3 wyjątkowe murale nawiązujące do tematyki jeansowej ikony i jej historii. Zostały one wpisane w tętniące życiem arterie stolicy -  przy Dworcu Centralnym, ul. Brackiej i Jaworzyńskiej. 


Każdy z murali został przygotowany na podstawie indywidualnego projektu – jeden z nich to zdjęcie z kampanii marki Levi’s w nowoorleańskim klimacie, uświetniające urodziny Truckerki – znajduje się on przy Dworcu Centralnym. Kolejny, został wyłoniony w konkursie zorganizowanym przez Levi’s Poland i Newonce. Do udziału zgłosili się graficy i rysownicy z całej Polski. Zwycięski projekt został wykonany przez Good Looking Studio na ścianie przy ul. Brackiej, a jego design opiera się na ponadczasowym kroju kultowej kurtki.

Wyjątkowym projektem jest współpraca przy muralu powstającym przy ul. Jaworzyńskiej – za jego kreację artystyczną, jak i wykonanie, odpowiedzialny jest bardzo znany i ceniony w społeczności grafficiarzy artysta – Looney czyli Marek Rybowski. Na co dzień mieszkający i tworzący w Trójmieście.

W kooperacji z nim powstał inspirowany historią truckerki i ludźmi, którzy przez lata ją nosili obraz, który od 8.11 można oglądać w okolicy Metra Politechnika. Historia Marka, pełna pasji do muzyki, sztuki i streetartu idealnie współgra z wartościami, którymi kieruje się Levi’s. Dlatego też wybór Looney’a jako artysty odpowiedzialnego za jeden z murali do samego początku był oczywisty. Jego efekt można podziwiać na jednej z najciekawszych ścian w Warszawie, gdzie idealnie wpisał się w rytm tętniącego życiem miasta. Wszystkie murale będą obecne w przestrzeni miejskiej do 30.11.

MW

Dodane tagi