NEWS

Jaga Hupało wśród kobiet wyróżnionych tytułem Lady Business 2017

24 listopada 2017 podczas inauguracji działalności Lady Business Club Business Women Foundation poznaliśmy laureatki I edycji Plebiscytu Lady Business Awards. Honorową nagrodę za całokształt działalności biznesowej odebrała Jaga Hupało. Fundacja przyznała tytuł Lady Business również 6 wybitnym kobietom biznesu.

Lady Business Awards to nowa inicjatywa powołana przez fundację Lady Business Club Business Women Awards, dedykowanego kobietom biznesu, które swoją działalnością zawodową i życiową postawą wyróżniają się w świecie polskiego biznesu. 24 listopada 2017 w warszawskim Hotelu Airport Okęcie odbyła się inauguracja działalności fundacji, która powstała na bazie istniejącego od 2011 r. ogólnopolskiego kobiecego klubu kobiet biznesu Lady Business Club. Uroczystość połączona była z ogłoszeniem wyników pierwszej edycji Plebiscytu.

- Pragniemy wyróżnić wybitne kobiety biznesu w całej Polsce, które stworzyły wyjątkowe firmy i silne marki, za którymi stoją jakościowe produkty i rzetelne usługi. Kobiety, które z powodzeniem prowadzą firmy od co najmniej 15 lat. Chcemy docenić i nagrodzić ich ogromny wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości - tak ideę plebiscytu przedstawiła Emilia Bartosiewicz, Prezes i Założycielka Lady Business Club Business Women Foundation.

W Plebiscycie mogła wziąć udział każda kobieta, która spełnia kilka warunków, m.in. nieprzerwanie od 15 lat zarządza firmą, tworzy miejsca pracy, może pochwalić się osiągnięciami na polu zawodowym i nieposzlakowaną opinią, a także angażuje się w działalność charytatywną. Zgłaszać można się było do 31 października na stronie www.ladybusinessawards.pl.

Kandydatki oceniała Kapituła złożona z wybitnych, doświadczonych kobiet biznesu oraz ekspertek: Halina Zawadzka – projektantka mody i właścicielka marki Hexeline, Stanisława Missala - właścicielka marki Quality Missala, Irena Kurdziel - prezes Grupa Kotrak, Zofia Żuk - prezes Łuksja Sp. z o.o., Alicja Wojciechowska - prezes Alles, Ewa Lisowska – Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, współtwórczyni Międzynarodowego Forum Kobiet oraz Teresa Martyniuk – rektor Sopockiej Szkoły Biznesu. Kapituła konkursu spośród kandydatek wyłoniła 6 laureatek. Fundacja postanowiła przyznać jedną nagrodę honorową.

Laureatkami Lady Business Awards 2017 zostały: