NEWS

Naprzeciw trendom - nowe Bierhalle w Galerii Północnej

Zmiana funkcji nowoczesnych galerii handlowych determinuje również przekształcanie się oferty gastronomicznej. Odświeżony koncept restauracji Bierhalle przygotowany przez Forbis Group dla lokalu w Galerii Północnej udowadnia, że gastronomia w galerii handlowej wchodzi na nowy poziom. To już nie tylko forma szybkiego zaspokojenia głodu w trakcie zakupów, ale sposób spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jak zauważają eskperci Forbis Group, w każdej galerii handlowej nowej generacji widoczne jest stopniowe zmniejszenie roli zakupowej, a powiększenie znaczenia strefy leisure. Przejawia się to między innymi w zmianie oferty gastronomicznej. Aby się wyróżnić deweloperzy ściągają do swoich galerii najemców spoza standardowej oferty foodcourtowej. Bardziej niż na fast foody stawia się na casual diningową ofertę, a nawet restauracje z nieco wyższej półki. Coraz częściej w galeriach handlowych spotykamy lokale z osobnym wejściem i letnimi ogródkami. Przyjazny klimat ma sprzyjać spędzaniu tam większej ilości czasu niż w standardowej strefie gastronomicznej.

Właśnie ten trend zainspirował restaurację Bierhalle, która w Galerii Północnej otworzyła lokal według odświeżonego przez Forbis Group konceptu. Nastawiony jest on bardziej na rodzinne obiady i spotkania w gronie znajomych. Ważnym zadaniem dla projektantów było zachowanie klimatu istniejących już lokali Bierhalle. We wnętrzu zastosowano wiele elementów stalowych oraz siatkę, z których wykonano regały. Na ścianach przeważa beton oraz czerwona biała i szara cegła. Architekci Forbis Group wykorzystali w projekcie materiały, które wracają do łask, takie jak na przykład karbowane szyby. Charakterystycznym elementem wnętrza jest też bar z zielonych luksferów. Motywem „spinającym” całość aranżacji jest drewno. Zarówno stoły jak o meble mają przyjemny jasny kolor drzewa.  Dodatkowym elementem dekoracyjnym są kolorowe plakaty z piwem w roli głównej. Wyjątkowy klimat tworzą industrialne lampy. Lokal ma mocno zaznaczone strefy, co zwiększa jego funkcjonalność. Znajdziemy tu zarówno podesty, jak i siedzenia przy ścianach na lożach, stoliki okrągłe, stoliki kwadratowe - cztero lub dwuosobowe.  Wygospodarowano również sale VIP room na imprezy zamknięte oraz specjalne miejsce dla dzieci.

JK

Dodane tagi