NEWS

Licytuj dla WOŚP!

26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.  Wielkim zainteresowaniem cieszą się orkiestrowe aukcje.

Już na początku roku na koncie WOŚP udało się przekroczyć próg miliona złotych. Głównie dzięki internetowym aukcjom charytatywnym, które od 18 lat są prowadzone na rzecz Finału. W ramach 26. Finału można licytować prawie 25 tysięcy przedmiotów! 

Jak zwykle nie brakuje serduszek z czystego złota z sygnowanym numerem i certyfikatem, ale oprócz tego do wyboru jest mnóstwo niezwykłych okazji.

Wiele znanych osobistości, a także instytucji, oddało na szlachetny cel niebanalne przedmioty albo możliwość uczestniczenia w niezwykłych wydarzeniach.

Do wylicytowania są m.in. słynne glany Jurka Owsiaka, polonez caro (rocznik 1997) Filipa Chajzera czy gitara Gibson „Childhood” Les Paul Slasha z Guns N’ Roses (pomalowana przez artystę Szymona Chwalisza).

Pierwsza Dama Agata Kornhauser Duda wystawiła na licytację 3-częściowy kostium wizytowy w kolorze fuksji, w którym witała Parę Prezydencką Donalda i Melanii Trump. 

Robert Lewandowski przekazał na aukcję wyjątkowy dar. Są to dwa bilety jednoosobowe na mecz Bundesligi w Monachium w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Z kolei, narciarz Paweł Babicki - narty zjazdowe z Pucharu Świata we włoskim Bormio, gdzie sportowiec mimo problemów na jednej narcie dojechał do mety!

Fundacja WOŚP zaprasza także do licytowania spaceru po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem, autorem książek, dziennikarzem "Wyborczej" i obrońcą Puszczy. Redakcja programu „Szkło kontaktowe” wystawiła na licytację udział w programie w roli komentatora.  Zwycięzca aukcji poprowadzi „Szkło Kontaktowe" na żywo wraz gospodarzem programu, którego będzie mógł wskazać: Tomaszem Sianeckim, Wojciechem Zimińskim lub Grzegorzem Markowskim.

Na apel Orkiestry odpowiedzieli również Magda Gessler wraz z Robertem Biedroniem, którzy ugotują dla chętnych niezapomnianą kolację przy świecach (lub nie). Radio ESKA zaprasza licytujących do współprowadzenia porannego show „Obudź się na Jankesa”. Dziennik „Fakt” umożliwia przeistoczenie się na jeden dzień w redaktora naczelnego gazety.

Fani flmu „Lejdis” mogą spędzić sierpniowy sylwestrowy wieczór z bohaterkami kultowej polskiej komedii  - Magdaleną Różczką, Edytą Olszówka, Anną Dereszowską i Izą Kuną.

Nie aukcji nie brakuje również kolekcji i dzieł sztuki. Akwarele Edwarda Dwurnika wystawiła na rzecz 26. Finału Monika Olejnik. Spadkobiercy poetki Julii Hartwig  i pisarza Artura Międzyrzeckiego proponują kolekcję 200 płyt winylowych. Gratką dla kolekcjonerów może być reprodukcja z własnoręcznym podpisem mistrza komiksu, autora „Szninkiela” i „Thorgala”, Grzegorza Rosińskiego.

Nic tylko licytować! Zbiórka na szczytny cel trwa.

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.  Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce –  mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Wywiad z Jurkiem Owsiakiem ukazał się w OOH magazine nr 4/2017. Można go przeczytać: TUTAJ.

www.aukcje.wosp.org.pl

JK

 

Dodane tagi