NEWS

Opus B Brand Design członkiem EPDA

European Packaging Design Association zrzesza blisko 70 firm projektowych z 17 krajów Europy. Teraz do grona dołącza agencja Opus B Brand Design.

Członkowie EPDA to agencje brand design oraz eksperci zajmujący się projektowaniem w branży packaging i brand design. Stowarzyszenie powstało w 1990 roku. Było odpowiedzią na potrzebę czołowych europejskich projektantów, aby stworzyć międzynarodowe forum, na którym designerzy mogliby dzielić się opiniami i doświadczeniami dotyczącymi projektowania marek.

– Jesteśmy dumni, że Opus B Brand Design dołączył do naszego grona. Poznaliśmy agencję jako zespół profesjonalnych i kreatywnych osób, które zostały nagrodzone złotą i brązową statuetką w konkursie EPDA Award Futue Packaging 2017 – mówi Claudia Josephs, General Manager EPDA.

EPDA promuje design w środowisku biznesowym, patronując najważniejszym konkursom związanym z designem: Red Dot Design Award czy Brand Identity Grandpix. Współpracuje także z Pentawards, The Dieline oraz licznymi uczelniami, kształcącymi designerów.

Stowarzyszenie regularnie organizuje spotkania designerów, międzynarodowe wymiany i warsztaty edukacyjne, a dwa razy w roku kongresy, za każdym razem w innym europejskim mieście.

– Członkostwo w EPDA to doskonały sposób na wymianę doświadczeń, wiedzy i opinii na temat kluczowych wyzwań, jakie stoją przed nami i naszymi sąsiadami z całej Europy. Wierzę, że zaangażowanie w organizację pomoże w sprawniejszej wymianie inspiracji i narzędzi ułatwiających prowadzenie biznesu – mówi Paweł Frej, Brand Design Director w Opus B Brand Design.

W Polsce EPDA współpracuje z Klubem Brand Design, który działa w ramach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, którego Opus B Brand Design również jest członkiem. Stowarzyszeniem zarządzają Małgorzata Leniarska (Co-President) oraz Renne Angelvuo (Co-President).

JK

Dodane tagi