NEWS

Wiosenne spotkania regionalne PIAP i szkolenie RODO

W związku z dużym zainteresowaniem firm Członkowskich PIAP tematyką nowych przepisów w zakresu ochrony danych osobowych Polska Izba Artykułów Promocyjnych dla swoich Członków organizuje szkolenie:  RODO  – rewolucja czy tylko ewolucja w przepisach dotyczących ochrony    danych osobowych. Jak wdrożyć i zastosować znowelizowane przepisy o ochronie danych osobowych.


Pierwsze szkolenie odbędzie się  28 marca 2018 roku (środa) o godz. 10.00 w Focus Hotels Katowice/Chorzów, sala Halemba parter, ul. Armii Krajowej 15, 41-506 Chorzów WSKAZÓWKI DOJAZDU.

Szkolenie w Warszawie zaplanowano na 04 kwietnia 2018 roku, również o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna, Sala A, ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa WSKAZÓWKI DOJAZDU .

Informacja o szkoleniu: Jak wdrażać nowe rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych?

Unijne rozporządzenie ( Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osoby i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy  95/46/WE )w skrócie „RODO” dotyczące ochrony danych osobowych będzie obowiązywało od 25 maja 2018r. W związku z powyższym zasadne jest aby każdy przedsiębiorca posiadał wiedzę o podstawowych zmianach w zakresie ochrony danych osobowych w szczególności w zakresie zmiany funkcjonujących już w firmach dokumentów takich jak: Polityka Bezpieczeństwa, Polityka Prywatności czy też instrukcji zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych.


Przed przystąpieniem do szkolenia proponujemy aby każdy uczestnik odpowiedział na następujące pytania:

1)     Jakie dane osobowe są przetwarzane w firmie?

2)     Skąd pochodzą dane osobowe ?

3)     Co uprawnia do wykorzystania tych danych ?

4)     Czy dane są komuś udostępniane jeśli tak to komu?

5)     Jak zabezpieczone są dane osobowe?

Uczestnicy szkolenia otrzymają informację o zmianach w zakresie przepisów ochrony danych osobowych i wskazówki dotyczące praktycznego działania w zakresie wdrożenia zmian.

Prelegent: Elżbieta Pędziałek Kunert – pedagog, prawnik, uczestniczka seminarium doktorskiego z nauk prawnych, założycielka i właścicielka Kancelarii Prawnej EGILEX. Uczestniczka szkoleń Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z zakresu prawa gospodarczego i finansów w przedsiębiorstwach. Wieloletni  pracownik sądu, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach w zakresie ochrony danych osobowych. Praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

Na szkolenia zapraszamy Członków PIAP.
Warunkiem udziału w wydarzeniu jest kontakt z Biurem Zarządu PIAP. Zgłoszenia można dokonać kontaktując się z biurem PIAP tel.791 354 426, lub wysyłając maila na adres: biuro@piap-org.pl.

Dla Członków PIAP udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Przewidywany czas trwania szkolenia: 6 godzin.
Polska Izba Artykułów Promocyjnych serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu!

www.piap-org.pl

JK

Dodane tagi