NEWS

22 marca – Światowy Dzień Wody – Rainbow dołącza do akcji #dajznakwodny PAH

22 marca – Światowy Dzień Wody – Rainbow dołącza do akcji #dajznakwodny PAH

Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca Rainbow włącza się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną po raz drugi przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem #dajznakwodny. We wszystkich biurach touroperatora, na witrynach pojawiły się informacje o akcji informujące o problemie i zachęcające do solidarności i pomocy. Akcja jest również promowana w mediach społecznościowych touroperatora.

Nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do czystej wody, a to rzeczywistość ponad 4 milionów Somalijczyków. Ta sytuacja powoduje, że tysiące kobiet i dzieci rezygnuje z nauki i pracy i pokonuje dziennie wiele kilometrów aby zaopatrzyć swoje rodziny w wodę ze studni.

– Uczestnictwo w tej akcji jest dla nas bardzo ważne. Gdy PAH zgłosił się do nas nie wahaliśmy się ani chwili ponieważ jako organizator turystyki wierzymy w odpowiedzialne podróżowanie. Wysyłając rocznie prawie 400 tysięcy Polaków za granicę promujemy turystykę odpowiedzialną społecznie, która przebiega w zgodzie z miejscowymi zwyczajami i poszanowaniu odwiedzanych miejsc. Tym bardziej istotne dla nas jest promowanie pomocy regionom zagrożonym katastrofą humanitarną, do jakich niewątpliwie zalicza się Somalia. PAH działa tam już od 2013 i robi wiele dobrego. Jesteśmy przekonani, że my też możemy pomóc promując akcję w naszych biurach wśród pracowników i klientów – mówi Emilia Bratkowska, dyrektor marketingu i PR Rainbow.

Z tej okazji od 22 marca do końca miesiąca w witrynach biur Rainbow pojawiły informujące o akcji naklejki i plakaty. Pracownicy salonów firmowych również zaangażowali się w akcję. Wielu z nich promuje akcję wśród swoich znajomych i informuje klientów, a także wpłaca pieniądze na konto PAH.

– Jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni reakcją naszych pracowników, którzy po otrzymaniu materiałów pisali do nas informując o swoich lokalnych dodatkowych działaniach promujących akcję - dodaje Emilia Bratkowska.

Polska Akcja Humanitarna pracuje w Somalii od 2011 roku. W swoich działaniach skupia się przede wszystkim na zapewnieniu mieszkańcom dostępu do bezpiecznej wody i warunków sanitarnych. W ciągu ostatnich siedmiu lat PAH dotarła z pomocą do 500 tysięcy mieszkańców Somalii. W tym czasie wybudowała i wyremontowała niemal 80 studni i kiosków wodnych oraz ponad 500 latryn i sanitariatów.

www.pah.org.pl

 

JK

 

Dodane tagi