NEWS

Dziki Sad – czereśnia rządzi latem!

Czereśnia to niewątpliwie ulubiony owoc Polaków, który w wakacje króluje na polskich stołach. Właśnie po czereśnię sięgnęła marka Dziki Sad oferująca piwa o smaku owoców prosto z sadu. Od kwietnia w sprzedaży dostępny jest trzeci, obok Jabłka i Śliwki, wariant marki - Dziki Sad Czereśnia. 

Dziki Sad to odpowiedź dla wszystkich konsumentów poszukujących napojów alkoholowych, które oprócz piwnej goryczki, mają także intensywny smak owoców. Dlatego marka tak dobrze odnalazła się na polskim rynku i w ubiegłym roku odnotowała ponad czterokrotny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2016. Dziki Sad szybko zyskał liczne grono sympatyków, którzy docenili doskonały smak oraz oryginalne opakowanie, a kampania reklamowa o oryginalnej rodzinie sadowników i ich dzielnych pomocnikach jeżach, podbiła ich serca.

Dziki Sad Czereśnia łączy w sobie piwo (60%) oraz napój o smaku czereśni (40%). Podobnie jak dotychczasowe piwa marki zawiera 4,5% alkoholu i dostępny jest
w oryginalnych, żłobionych butelkach 400 ml. Jest orzeźwiająco lekki, z piwną goryczką przełamaną słodyczą owoców. Doskonale pasuje do posiłków oraz świetnie ugasi pragnienie w ciepłe dni. To idealne dopełnienie spotkań w gronie znajomych.

Polacy wciąż szukają nowych smaków i chętnie sięgają po nowości. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Dziki Sad.

- Dziki Sad Czereśnia to unikalna propozycja piwa, której nie było do tej pory na polskim rynku. Czereśnia doskonale dopełnia portfolio Dzikiego Sadu, w którym są już królujące w polskich sadach jabłko i śliwka. Bardzo wysokie wyniki w testach smaku oraz unikalność wynikająca z niebanalnego połączenia charakteru piwa z czereśnią zadecydowały o rozwoju tego wariantu i wprowadzeniu go do sprzedaży. Sezon na Dziki Sad uważamy za otwarty! - podkreśla Agnieszka Kłysz, Senior Group Brand Manager Crafty i Dziki Sad w Grupie Żywiec.

Wprowadzenie nowego smaku na rynek wesprze silna komunikacja w mediach, działania w punktach sprzedaży oraz masowy sampling. Od kwietnia do ogólnopolskich stacji telewizyjnych powróci historia oryginalnej rodziny sadowników oraz ich nieodłącznych pomocników – jeży. Kampania przypomni konsumentom o dotychczasowych wariantach Dzikiego Sadu – Jabłku oraz Śliwce, a od maju zobaczymy nową odsłonę kampanii dedykowaną Czereśni. 

www.grupazywiec.pl 

JK

Dodane tagi