NEWS

Znamy finalistów konkursu Better with Less – Design Challenge

Międzynarodowy konkurs na projekty opakowań Better with Less – Design Challenge został zorganizowany przez Metsä Board w celu znalezienia nowych, przyjaznych dla środowiska i funkcjonalnych rozwiązań dla niektórych z najczęściej używanych i najszybciej zwiększających popularność opakowań konsumenckich. Konkurs rozpoczął się w listopadzie, a do czasu jego zamknięcia pod koniec marca 2018 r. zgłoszono aż 302 koncepcje projektowe z 38 krajów.

Jury konkursu, w którego skład weszło kilku uznanych ekspertów od projektowania opakowań, wybrało właśnie następujących dziesięciu finalistów:

Imię i nazwisko + nazwa pracy

Janne Asikainen - Koepala Cup Pocket™

Jeroen Caelen - Plastic banning toilet roll

Abdullah Cam - Moisture Face Creme Cosmetic Package

Insik Chung - ECO cake tray

Alessandro Grossi - Playing nature

Gerlinde Gruber - Fune - Sushi take-away

Sī Míng Guì - A scarf which can be turned into a hanger

Yukihiro Hozumi - Paperboard pocket tissue case

Pawel Krawczugo - Twist

Iiro Numminen - Stretching inner part

 

Przewodniczący jury – Cyril Drouet, Design & Innovation Director, Metsä Board – podsumował opinie pozostałych członków:

– Byliśmy pod wrażeniem różnorodności i ilości zgłoszeń, otrzymanych z tak wielu krajów. To w oczywisty sposób potwierdza, że projektanci na całym świecie są naprawdę zaangażowani we wprowadzanie zmian, które umożliwiają bardziej zrównoważoną produkcję opakowań. Cieszymy się, widząc tak wiele nowych prób zastępowania tradycyjnych opakowań z tworzyw sztucznych materiałami odnawialnymi, takimi jak tektura.

Nagrodą główną w konkursie Better with Less – Design Challenge jest 10 000 euro. Konkurs był otwarty również dla studentów, a dodatkową nagrodą dla nich jest staż dla jednej osoby w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. W maju 2018 poznamy zwycięzcę całego konkursu i zdobywcę nagrody-stażu.

Dziesięciu finalistów przedstawiono w serwisie internetowym konkursu betterwithless.org, gdzie wszyscy goście mogą zagłosować na wybrane przez siebie prace.

www.metsaboard.com

JK

Dodane tagi