NEWS

Marka ADVANTIX® sponsorem zawodów „Latające Psy”

Marka ADVANTIX® firmy Bayer została partnerem tegorocznych zawodów „Latające Psy”. To seria imprez, na których psi sportowcy zaprezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Pretekstem spotkań jest frisbee – plastikowy dysk. Zabawa z jego wykorzystaniem to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych - „dogfrisbee”. Efektowne pokazy można będzie obserwować 12 i 13 maja w Poznaniu, 2 i 3 czerwca we Wrocławiu, 21 i 22 lipca w Gdyni, 1 i 2 września w Warszawie.

Marka ADVANTIX®: krople przeciwko kleszczom, pchłom i komarom dla psów – podobnie, jak w roku ubiegłym – została sponsorem pełnego cyklu wydarzeń. W ramach współpracy, każdą z edycji zawodów odwiedzi mobilne stanowisko firmy Bayer, która zaprasza wszystkich na bezpłatne porady lekarzy weterynarii i ekspertów w zakresie zachowania zwierząt. Przygotowano również pokazy udzielania psom pierwszej pomocy. Odwiedzając stanowisko marki ADVANTIX® będzie można także uzyskać informacje o sposobach ochrony psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem.

O tytuł mistrza dogfrisbee będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także dyscyplinie Frizgility - czyli połączeniu frisbee oraz agility.

Rozgrywki odbywają się na terenie najbardziej popularnych i lubianych przez mieszkańców parków miejskich. Są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze. Dlatego z każdym rokiem zawody przyciągają coraz większą liczbę miłośników latających psów.

O zawodach „Latające Psy” 

Zawody, organizowane od 2006 roku, to seria imprez dla „psów - sportowców” i ich przyjaciół. To cztery emocjonujące weekendy w najpiękniejszych parkach czterech miast - pokazy szybkości, zwinności, skoczności czworonogów. Podczas zawodów motywem przewodnim będzie zabawa z plastikowym dyskiem (frisbee), a kluczową konkurencją - freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym.

www.latajacepsy.org

JK

Dodane tagi