NEWS

Grant’s w zupełnie nowej odsłonie

Grant’s, jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych marek w świecie szkockiej whisky, przygotowała na ten rok sporo niespodzianek. Od sierpnia na sklepowych półkach ten wyjątkowy alkohol pojawi się w odświeżonych opakowaniach. To jednak nie wszystko – w portfolio marki pojawią się zupełnie nowe warianty.

Za whisky Grant’s stoi wieloletnia, rodzinna historia. Ubiegły rok był jednak szczególną datą dla jej legendy i dziedzictwa. Marka celebrowała 60. urodziny swojego symbolu, czyli klasycznej trójkątnej butelki. Jednocześnie marka Grant’s obchodziła 130. rocznicę założenia przez Williama Granta, destylarni w Dufftown, która stała się początkiem imperium marki.

Ten rok również będzie obfitował w liczne wydarzenia. Już od sierpnia na sklepowych półkach whisky Grant’s pojawi się w zupełnie nowych opakowaniach. Nie oznacza to oczywiście, że marka porzuciła swój najbardziej charakterystyczny, trójkątny kształt butelki, zaprojektowany przez Hansa Schlegera w 1957 roku. Począwszy od odświeżonej formy opakowania przez grawery podkreślające wieloletnią historię rodziny Grantów aż po nowe etykiety w kształcie tarczy, wszystkie zmiany nadają butelkom opakowaniom elegancji i dostojności.  

– Jesteśmy niezwykle dumni mogąc celebrować kolejny, wyjątkowy rok dla marki Grant’s wspólnie z naszymi konsumentami, wiernymi fanami szkockiej whisky. Razem z nimi chcemy uczcić wyjątkowe, dziedzictwo rodziny Grantów poprzez wprowadzenie na rynek odświeżonych opakowań. To jednak nie koniec nowości, które przyszykowaliśmy na ten rok – mówi Anna Łączyńska, Brand Manager marki Grant’s. 

Najważniejsze dla fanów marki będą z pewnością zmiany, którym ulegnie portfolio whisky Grant’s. Dotychczasowy, bazowy wariant Grant’s Family Reserve pojawi się teraz na rynku pod nową nazwą Grant’s Triple Wood. Stanowi ona podkreślenie wyjątkowego procesu leżakowania w trzech różnych typach beczek. Nowe beczki z amerykańskiego dębu dodają temu wariantowi Grant’s pikantnych nut smakowych, beczki z dębu amerykańskiego odpowiadają za słodycz a beczki po amerykańskim burbonie – za subtelne nuty wanilii. To właśnie ta kombinacja, której zawdzięcza swoją nazwę, sprawia, że whisky Grant’s Triple Wood wyróżnia się bogatym i łagodnym smakiem z którego słynie.

Absolutną nowością w portfolio marki jest wariant Grant’s Rum Cask Finish. Składa się na niego kompozycja najlepszych, szkockich whisky, która dzięki finiszowaniu w beczkach po karaibskim rumie charakteryzuje się złożonym smakiem z nutami bananów i słodkich przypraw oraz wyraźnie wyczuwalnym zapachem tropikalnych owoców. Grant’s Rum Cask Finish to idealna whisky dla konsumentów zaczynających swoją przygodę w świecie whisky, poszukujących delikatnego smaku i przyjemnych nut zapachowych – dodaje Anna Łączyńska.

Jednocześnie na sklepowych półkach pojawi się też kolejna nowość - Grant’s Sherry Cask 8YO. Ta whisky blended z segmentu premium leżakuje minimum 8 lat w trzech różnych typach beczek, a następnie finiszowana jest w beczkach po sherry Oloroso. Zapewnia jej to bogaty, owocowy smak, idealny dla konsumentów poszukujących zrównoważonej, łagodnej whisky z oznaczeniem wieku.

Ostatnią nowością w rodzinie marki jest Grant’s Smoky. Na jego wyjątkowy smak składa się kompozycja zbożowych i słodowych whisky, ze zwiększonym dodatkiem dymnych whisky (czyli produkowanych ze słodu jęczmiennego, suszonego przy pomocy dymu torfowego). Jej aromat jest łagodny i owocowy, jak w przypadku pozostałych wariantów marki, ale podkreślony wyraźnym aromatem ciepłego dymu.

Źródło: www.cedc.com

JK

Dodane tagi