NEWS

O technologiach, ludziach i odpowiedzialności na 8. Europejskim Kongresie MŚP w Katowicach

W październiku uwaga świata biznesu zostanie skierowana w stronę Katowic i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tam bowiem odbędzie się największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP. Postęp technologiczny w kontekście ludzi i odpowiedzialności to temat przewodni 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała. 

Organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach kongres, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gospodarczych o zasięgu globalnym. W poprzednim roku, udział w 110 panelach wzięło ponad 6000 uczestników z całego świata. Klamrą spinającą wszystkie edycje kongresu, jest motto: „Nauka-BiznesSamorząd. Razem dla Gospodarki”. Każdego roku, RIG definiuje nowy problem, który stanowi punkt wyjścia do dyskusji i spotkań w ramach EKMŚP. Tegoroczna edycja, która odbędzie w dniach 17 - 19 października, opatrzona jest hasłem przewodnim „Technologie, człowiek, odpowiedzialność”. 

– Przedsiębiorcy prowadzą swoje biznesy w dobie rewolucji technologicznej. Na świecie pojawiają się co raz bardziej zaawansowane i innowacyjne narzędzia i rozwiązania, które mają na celu ułatwienie funkcjonowania i rozwoju własnej firmy. Jednak rodzi to również zagrożenie, że w pędzie za cyfrowymi nowinkami, zgubimy to, co dla MŚP jest najważniejsze, czyli ludzi. O tym, jak odpowiedzialne wdrażać i korzystać z technologii w przedsiębiorstwach, będziemy rozmawiać na 8 edycji EKMŚP – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. 

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędą się sesje panelowe i warsztaty, z udziałem polityków i naukowców, ale przede wszystkim przedsiębiorców. Obecność na kongresie zapowiedzieli już członkowie polskiego rządu, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, który otworzy całe wydarzenie 17 października przemówieniem na sesji inauguracyjnej.  

Wśród wielu tematów, które poruszone zostaną na kongresie, dużo miejsca poświęcono innowacjom, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i wdrażania e-administracji publicznej. Ponadto, w ścieżkach ujęto takie obszary, jak rynek pracy, ekologia, prawo czy, co równie istotne, pasja i czas wolny. Nowością w tym roku jest specjalna ścieżka dedykowana przemysłowi – badaniom naukowym, współpracy z otoczeniem, wpływowi na środowisko. W „Śląskie. Dialog przemysłowy” dyskutować będzie się o elektromobilności, rozwoju branży automotive, a także branży paliwowo – energetycznej oraz współpracy logistycznej w ramach Grupy V4.

Tradycyjnie, EKMŚP połączony jest z Targami Biznes Expo, na których wystawcy prezentują rozwiązania i ofertę dedykowaną firmom sektora małej i średniej przedsiębiorczości. 

Celem, jaki przy organizacji kolejnych edycji EKMŚP stawia sobie RIG, jest budowanie przestrzeni do współpracy międzynarodowej. W tym roku szczególną wagę zwrócono na zacieśnianie relacji pomiędzy przedsiębiorcami Grupy Wyszehradzkiej. 

Większość wydarzeń kongresowych odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy placu Słowika i Antalla 1 w Katowicach. Miasto Katowice, podobnie jak wzorem lat ubiegłych, jest współgospodarzem Kongresu. 

Aktualne informacje dotyczące 8. edycji Europejskiego Kongresu MŚP można śledzić na stronie internetowej: www.ekmsp.eu lub w mediach społecznościowych @KongresMSP. Rejestracja na kongres odbywa się za pośrednictwem formularza. Udział w kongresie jest bezpłatny. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:   ZOBACZ TUTAJ.

Więcej informacji o organizatorze: www.rig.katowice.pl

Organizator Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Główny Współorganizator:  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Współorganizator: Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenia „Pro Silesia”, Województwo Małopolskie, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska  Współgospodarze: Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Wojewoda Śląski, Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia Patronat: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Patronat Honorowy Wojewody Małopolskiego.

Wydarzenie pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe RIG Katowice. 

JK

Dodane tagi