NEWS

WHITE SQUARE FESTIVAL - Festiwal Marketingu i Reklamy na Białorusi

Międzynarodowy Festiwal Marketingu i Reklamy "WHITE SQUARE FESTIVAL" jest jednym z największych festiwali kreatywnych branży komunikacyjnej w Europie Wschodniej i głównym wydarzeniem w dziedzinie marketingu i reklamy na Białorusi.

W dniach 17-19 kwietnia 2019 r. "WHITE SQUARE FESTIVAL" po raz jedenasty odbędzie się w Mińsku, tradycyjnie zachowując najlepsze praktyki festiwalowe, wspierając innowacje oraz najnowsze trendy branżowe.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Agencji Komunikacji i Marketingu Białorusi (AKMA).

W 2016 roku Festiwal po raz pierwszy odwiedzili przedstawiciele najbardziej autorytatywnego rankingu kreatywności globalnej - The Gunn Report, który nazwał "White Square" jednym z największych festiwali w Europie Wschodniej z wysokim poziomem organizacji programu, jury i prac konkursowych.

"White Square" to festiwal ukierunkowany na biznes i obejmujący dwa główne bloki - konkurs prac  reklamowych oraz forum biznesowe służące wymianie najlepszych międzynarodowych praktyk i innowacji z branży marketingu i komunikacji.

Co roku w festiwalu biorą udział przedstawiciele ponad 25 krajów Europy i WPN (Wspólnoty Niepodległych Państw). W konkursach festiwalowych zgłaszanych jest ponad 1000 prac, ponad 700 akredytowanych delegatów, w tym najwięksi międzynarodowi i lokalni reklamodawcy, a także najzdolniejsi przedstawiciele profesjonalnej i kreatywnej społeczności Europy.

Forum biznesowe odbywa się przez trzy dni i obejmuje ponad 70 aktywności: warsztaty, seminaria, wykłady pokazowe, panele dyskusyjne, talk show z headlinerów z wiodących forów komunikacyjnych w Europie i krajów WNP.    

Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia wręczania nagród. Prace laureatów Festiwalu są szeroko promowane w Europie i krajach WNP, z ponad 30 publikacjami na ten tematw branżowych portalach interenetowych.

Specjalne miejsce w programie "White Square" zajmują strony, które odbywają się w towarzystwie trudnych reklamodawców z różnych krajów, w inspirującej atmosferze twórczego myślenia i wielu nieoczekiwanych niespodzianek, a także dają możliwość nawiązania przydatnych kontaktów biznesowych w nieformalnym otoczeniu.

XI "White Square" odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w Mińsku, w kulturalnym i biznesowym centrum "Domu Moskwy".

"WHITE SQUARE FESTIVAL" jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Komunikacji i Marketingu Białorusi (AKMA); Ogólno-ukraińskiej koalicji reklamowej (WRC); Stowarzyszenia agencji komunikacyjnych Rosji (ACAR) we wszystkich segmentach: reklama, branding, cyfrowe, usługi marketingowe; Estońskim Stowarzyszeniu Agencji Marketingu i Komunikacji (ETKAL); ocena kreatywności krajów Azji Środkowej i Azerbejdżanu, a także ocena efektywności ACAR.

Archiwum festiwali z poprzednich lat:

Zeszłoroczna edycja - Dzień Pierwszy:

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

MW

Dodane tagi