NEWS

Kampania społeczna #Zaparkuj telefon i jedź w nowej odsłonie

Na budynku przy pl. Zawiszy w Warszawie można zobaczyć mural Santander Bank Polska. To nowa odsłona kampanii społecznej #Zaparkuj telefon i jedź, realizowanej w ramach edukacyjnego projektu Jak Jeździsz. Celem kampanii jest uświadomienie kierowcom ryzyka i wyeliminowanie niechlubnej praktyki patrzenia w ekran smartfona zamiast na drogę.

 – Wybór miejsca na mural nie był przypadkowy. Plac Zawiszy to jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc w Warszawie. Krzyżują się tam trasy tramwajowe, autobusowe i wylotowe z miasta. W ten niekonwencjonalny sposób zachęcamy kierowców do refleksji i uświadomienia sobie, że korzystanie ze smartfona podczas jazdy rozprasza naszą uwagę od sytuacji na drodze. Podczas rozmowy czy pisania SMS-a zdecydowanie zawęża się pole widzenia, zdecydowanie wydłuża się czas reakcji na nieprzewidziane zdarzenia. Dlatego jeśli gubisz ostrość podczas jazdy – najpierw zaparkuj telefon i jedź – mówi Katarzyna Meissner, Dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Santander Bank Polska. 

Kampania społeczna #Zaparkuj telefon i jedź to szeroka akcja w ramach projektu Jak Jeździsz. Pod koniec ubiegłego roku w całej Polsce, w 124 stacjach radiowych emitowane były specjalne, skłaniające do refleksji spoty. Mural jest kolejną odsłoną tej kampanii.

– Zależy nam, aby przekazy w naszych kampaniach były oparte na emocjach, a ich celem nie było straszenie. Mają wzbudzać przemyślenia, ostrzegać oraz sprawić, aby każdy z nas, zanim ruszy w podróż, odłożył telefon i skupił się wyłącznie na jeździe – dodaje Katarzyna Meissner. 

Akcję Jak Jeździsz, promującą odpowiedzialne i kulturalne zachowanie się na drodze, Santander Bank Polska realizuje już od 2015 r. Projekt obejmuje komunikację w mediach społecznościowych, jak również organizację wydarzeń w lokalnych społecznościach.  W 2018 r. Bank zorganizował edukacyjne eventy w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie oraz Kamionkach pod Poznaniem czy też Zbrosławicach pod Katowicami. Łącznie wzięło w nich udział blisko 1900 osób. Realizując założenia strategii odpowiedzialnego rozwoju, Santander Bank Polska przygotował również kampanię „Ekobezpieczni” skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Jej celem była edukacja w zakresie ekologii i wychowania komunikacyjnego, a kluczowym elementem ogólnopolski konkurs skupiający uwagę na problemie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i zanieczyszczenia środowiska. W akcji udział wzięło 50 szkół z całej Polski, a na prace uczniów internauci oddali ponad 176 000 głosów. W zwycięskiej szkole podczas edukacyjnego dnia z projektem wzięło udział ponad 500 dzieci. Fanpage Jak Jeździsz obserwuje ponad 120 tys. osób. Przy wsparciu ambasadora projektu, kierowcy wyścigowego Kuby Giermaziaka, internauci kilka razy w tygodniu mogą liczyć na aktualne informacje drogowe, jak też ciekawe, merytoryczne porady dot. m.in. kultury jazdy, eksploatacji i wyposażenia samochodu, przepisów drogowych, pierwszej pomocy w razie kolizji i wypadku drogowego, prawidłowego przewożenia dzieci czy techniki jazdy.   

 www.jakjezdzisz.pl

JK

 

Dodane tagi