NEWS

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" z akcją charytatywną

Stacja HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zapraszają do wspólnej akcji charytatywnej "Bleed For The Throne – oddaj krew!".

Premiera finałowego sezonu "Gry o tron", czyli hitu stacji HBO i jednocześnie najpopularniejszego serialu na świecie, zbliża się już wielkimi krokami. Z tej właśnie okazji HBO wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zapraszają wszystkich fanów (i nie tylko) do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa pod hasłem "Bleed For The Throne – oddaj krew!".

W dniach 26, 27, 28 i 30 marca 2019 roku na terenie Warszawy każdy będzie mógł oddać krew w słusznej sprawie. Akcja "Bleed For The Throne – oddaj krew!" ma na celu zebranie możliwie jak największej ilości krwi ratującej życie potrzebującym. To globalna inicjatywa, została zorganizowana w piętnastu krajach świata. Oprócz Polski, krew dla potrzebujących oddać będą mogli również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Szwecji, Węgier, Rumunii, Czech, Bułgarii, Serbii, Grecji, Chorwacji, RPA, Kenii, Ghany i Botswany.

Chętni będą mogli oddać krew w jednym z mobilnych punktów poboru krwi lub stworzonym specjalnie na tę okazję stacjonarnym punkcie w centrum Warszawy. Dla każdego kto odda krew przewidziana jest nagroda w postaci gadżetów związanych z serialem "Gra o tron".

Szczegółowy harmonogram akcji:
26 marca 2019 (wtorek), godz. 9:00-14:00 - parking obok kompleksu biurowego SPARK, al. Solidarności 173
27 marca 2019 (środa), godz. 11:00-16:00 - parking przy Pałacu Kultury i Nauki, obok stacji Metro Centrum
28 marca 2019 (czwartek), godz. 9:00-14:00 - parking obok kompleksu biurowego przy ul. Taśmowej 7
30 marca 2019 (sobota), godz. 10:00-15:00 - Arkady Kubickiego, przy pl. Zamkowym 4
30 marca 2019 roku, w sobotę, przy placu Zamkowym odbędzie się finał akcji, podczas którego dla krwiodawców przygotowane zostaną specjalne atrakcje, w tym między innymi możliwość zrobienia sobie zdjęcia na Żelaznym Tronie oraz zagranie w gry inspirowane "Grą o tron".

Należy również pamiętać, aby przygotować się do oddania krwi. W przededniu udziału należy przede wszystkim ograniczyć palenie papierosów, zaniechać spożywania alkoholu i innych substancji odurzających, wypić około 2 litry płynów. Bezpośrednio przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek oraz wykluczyć z posiłków tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, jak na przykład mleko. Nie należy również brać udziału w akcji w trakcie przeziębienia. Więcej wytycznych można znaleźć TUTAJ.

MW

Dodane tagi