NEWS

Zagłosuj na :DobryZnak dla małej przedsiębiorczości i poprawy krajobrazu polskich miast

W ubiegłym roku firma Mastercard we współpracy ze stowarzyszeniami Traffic Design i Miastodwa uruchomiła platformę dobryznak.org skierowaną do właścicieli małych firm. Skierowana jest do właścicieli sklepów i punktów usługowych, którzy chcieliby odświeżyć swoje szyldy zgodnie z dobrymi praktykami i zasadami projektowania użytkowego. W maju rozpoczęła się druga edycja inicjatywy :DobryZnak.

:Dobry Znak to projekt, który zrodził się z troski o estetykę naszego kraju. Jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę porządkowania przestrzeni publicznej poprzez tworzenie dobrze zaprojektowanych szyldów oraz witryn. W ramach pierwszej edycji kampanii w 2018 organizatorzy zmienili wygląd witryn 6 lokali usługowych przy ul. Puławskiej 132B w Warszawie.

W tym roku o tym, o tym gdzie szyldy i witryny zostaną zrewitalizowane zadecydują mieszkańcy całej Polski. Do 24 maja trwa internetowe głosowanie. Na fanpage’u :DobryZnak na portalu społecznościowym Facebook można wybierać jedno z sześciu miast biorących udział w akcji: Elbląg, Inowrocław, Jaworzno, Sosnowiec, Szczecin oraz Zakopane.

Gdy zostanie ogłoszone zwycięskie miasto organizatorzy akcji po konsultacjach z jego włodarzami i właścicielami lokali, wybiorą konkretny fragment, który zostanie poddany metamorfozie. :DobryZnak umożliwia lokalnym przedsiębiorcom nawiązanie kontaktu z projektantami oraz wykonawcami i współtworzenie szyldów. Wszystko po to, żeby walczyć z tzw. szyldozą i by Polska była ładna!

Dobry znak, lepsza komunikacja

Coraz więcej polskich miast stara się uporządkować tę sytuację, wprowadzając uchwały krajobrazowe. Ich zapisy nakładają na użytkowników lokali obowiązek wpisania wyglądu witryn w założone przez ustawodawcę ramy. Pomocą dla przedsiębiorców, którzy chcą odświeżyć swój lokal z zewnątrz, zarówno przed, jak i po wprowadzeniu regulacji prawnych, ma być platforma dobryznak.org. Platforma zawiera porady z zakresu marketingu i zarządzania witrynami lokali użytkowych. Strona umożliwia przedsiębiorcom nawiązanie kontaktu z projektantami i wykonawcami szyldów i witryn zgodnych z zasadami nowoczesnej estetyki miejskiej i wymogami uchwał krajobrazowych.

Swój głos można oddać: TUTAJ.

JK

Dodane tagi