NEWS

Zagłosuj i odmień jedno z miejsc w Twojej okolicy!

Masz dość widoku zaniedbanych kamienic i ulic? Weź sprawy w swoje ręce! Wejdź na stronę www.witajpieknapolsko.pl i zagłosuj na renowację miejsca w Twojej okolicy w ramach akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!”. Pospiesz się głosowanie trwa do 13.08.2019!

Akcja „Cif. Witaj, piękna Polsko!” już kolejny rok odmienia ważne dla mieszkańców ulice, skwery czy place fundując im gruntowny remont. W tegorocznej edycji wyłonionych zostanie 8 miejsc, które zyskają drugie życie i odmienią swój wygląd. Kto wygra? O tym zdecyduje liczba zebranych głosów – a więc do dzieła, bo Twój głos i głosy lokalnych społeczności ma znaczenie! Wystarczy wejść TUTAJ, wybrać swojego faworyta i oddać głos.  Dodatkowo warto zmobilizować rodzinę i przyjaciół, którzy również przyłączą się do akcji i zagłosują. Uwaga – głosowanie trwa do 13 sierpnia, a więc warto się spieszyć!

Cif Witaj Piękna Polsko - zmiany widoczne gołym okiem

W zeszłym roku dzięki akcji marki Cif i zaangażowaniu Polaków udało się odmienić 12 zaniedbanych miejsc w całej Polsce. Odnowiono m.in. elewację kamienicy na starym rynku w Brzezinach, widokowe miejsce nad Wisłą w Grudziądzu, zaniedbane zakątki na łódzkim osiedlu i w centrum Radomia, które stały się przyjazne dla mieszkańców, poprawiając samopoczucie ich rodzin i sąsiadów. Jeden z mieszkańców przyznaje otwarcie, że wielu ludzi wyprowadzilo się z jego osiedla, tak było nieprzyjazne. Po metamorfozie z akcją „Cif. Witaj, Piękna Polsko!”  chciałby aby jego syn mieszkał w takich właśnie przestrzeniach, gdzie jest harmonia i porządek. Inna osoba podkreśla, że takie akcje mają sens i warto je realizować, bo wzmacniają więzi sąsiedzkie i inspirują do działania. W Radomiu, zamiana fragmentu ulicy w placyk dla mieszkanców, zaowocowała wzmocnieniem relacji i spotkaniami - sąsiedzi mają się gdzie spotykać, rozmawiać i wspólnie spędzać czas – nie siedzą pozamykani w domach. Poprawie również uległo poczucie ich bezpieczeństwa, a metamorfoza utwiedziła ich w przekonaniu, że wiele rzeczy zaczyna się od małych zmian.

To ważne, ponieważ jak pokazują badania aż 80% Polaków deklaruje, iż im ładniejsze jest ich miasto, tym lepiej się w nim czują. Dodatkowo, to jak wygląda otoczenie w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, poprawia relacje z innymi, podnosi poczucie bezpieczeństwa i dodaje chęci do działania.

Niestety miejska rzeczywistość nie zawsze rozpieszcza nas widokiem zielonych zaułków, przyjaznych placów zabaw i zadbanych ulic oraz kamienic. Bywa, że na remont naszej okolicy możemy czekać latami. Na szczęście teraz nie musimy. Dzięki akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” możemy wziąć sprawy w swoje ręce i sami zainicjować zmiany, które odmienią naszą dzielnicę.

Głosowanie TUTAJ.

MW

Dodane tagi