NEWS

Together We Recycle

Triumph, jedna z wiodących światowych marek bielizny, rozpoczęła współpracę z Texaid, jedną z czołowych europejskich organizacji zajmujących się ekologicznym zbieraniem, sortowaniem i recyklingiem używanych tekstyliów.

Od 28 sierpnia do 1 października 2019, w prawie 4000 punktów sprzedaży Triumph będzie zbierać niechciane ubrania, ułatwiając klientom pozbywanie się ich w bardziej świadomy
i zrównoważony sposób. W podziękowaniu za udział w akcji, klienci otrzymają voucher zniżkowy na zakup nowego produktu marki Triumph.

Triumph i Texaid rozpoczynają współpracę pod hasłem „Together We Recycle – zadbajmy razem o naszą planetę.”, podczas której odzież zgromadzona w salonach Triumph i partnerskich punktach sprzedaży będzie przekazywana do ponownego wykorzystania lub przetworzenia.

Każde działanie typu: zbieranie, segregacja czy przetwarzanie ma wartość ekologiczną, ponieważ dzięki segregacji używanych tekstyliów można je ponownie wykorzystać. Dzięki sortowaniu odzieży, Texaid uzyskuje wartość odsprzedaży na poziomie 50-65%. Dochody ze sprzedaży używanych tekstyliów pomagają organizacjom charytatywnym w prowadzeniu ich działalności. Pozostałe 30% jest segregowane w celu ponownego przetworzenia, z czego 5-15% musi zostać poddane recyklingowi termicznemu. Odzież zebrana przez Triumph tej jesieni zostanie posegregowana i wysłana do innych krajów w celu ponownego wykorzystania. Ubrania nie nadające się do ponownego użytku zostaną poddane recyklingowi. Odzież zawierająca w swoim składzie chłonne tekstylia typu bawełna jest zazwyczaj przerabiana na ścierki do mycia i czyszczenia; pozostałe odpady tekstylne są rozdrabniane i wykorzystywane do produkcji materiałów izolacyjnych.

Jako rodzinna firma z wieloletnimi tradycjami, Triumph stawia na produkcję wysokiej jakości bielizny, będącej zupełnym przeciwieństwem popularnego obecnie nurtu „fast fashion”. Program ‘Together We Recycle’ to doskonały wyraz naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju i wiary w to, że tzw. mądre zakupy mają fundamentalne znaczenie dla przyszłości naszej i naszej planety.

Texaid to idealny partner dla Triumph, dzielący z nami te same wartości i równie zaangażowany w pro-ekologiczną działalność.

Dowiedz się więcej o akcji i naszym partnerze TUTAJ.

MW

Dodane tagi