NEWS

Czworonożni przyjaciele małych pacjentów – nowy mural w Centrum Zdrowia Dziecka  

Małych pacjentów, oczekujących na wizytę w poradniach specjalistycznych Centrum Zdrowia Dziecka, witają niezwykli przyjaciele. To radosne psy i koty, które dzięki firmie Butcher’s Pet Care, pojawiły się na ścianach korytarza. Mural to najnowszy projekt realizowany na rzecz CZD, w który włączyła się brytyjska firma, produkująca naturalną karmę dla psów i kotów. 

Oczekiwanie na wizytę w poradni specjalistycznej to często czas wypełniony niepewnością. Potęguje się ona szczególnie wówczas, kiedy pacjentem jest dziecko. Dlatego też korytarz, który prowadzi do gabinetu lekarskiego, powinien być spokojną przystanią, w której myśli dzieci i towarzyszących im dorosłych, mogą kierować się ku pozytywnym i dobrym emocjom. Taki właśnie korytarz powstał w Centrum Zdrowia Dziecka. Na jego ścianach pojawiły się radosne psy i koty, z których płynie dobra energia. Czworonożni przyjaciele ciepło witają małych pacjentów i ich opiekunów, sprawiają też, że na ich twarzach pojawia się uśmiech.

– Większość z nas uśmiecha się na widok psów i kotów. Zwłaszcza jeśli są one radosne i pełne energii. A uśmiech to jedna z metod, która pozwala przetrwać trudne chwile, ale również przyspieszyć powrót do zdrowia. Nie wszędzie jednak można wprowadzać zwierzęta. Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia Dziecka są takimi właśnie miejscami. Okazało się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wspólnymi siłami stworzyliśmy przestrzeń, w której zwierzęta są obecne. Mamy nadzieję, że radosne pyszczki naszych czworonożnych przyjaciół, którzy witają małych pacjentów, sprawią, że łatwiej będzie im przetrwać często bardzo stresujące chwilemówi Piotr Chmielecki, Head of Brand w Butcher’s Pet Care.

Butcher’s Pet Care to rodzinna brytyjska firma, produkująca naturalne karmy dla psów i kotów. Jej historia sięga końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To wówczas powstało małe rodzinne przedsiębiorstwo, które wyspecjalizowało się w produkcji wysokiej jakości karmy dla zwierząt domowych, opartej tylko o naturalne, gwarantujące zdrowie czworonogów, składniki. W ciągu ostatnich dziesięcioleci firma rozwinęła swoją działalność i stała się podmiotem międzynarodowym. Stało się to możliwe dzięki niezmiennej trosce o jakość oferowanych produktów. Rozwojowi działalności biznesowej firmy towarzyszy zaangażowanie w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednym z nich jest współpraca z Centrum Zdrowia Dziecka.

 

– Filarem działalności naszej firmy jest troska o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół. To z myślą o nich i ich kondycji, ale również o komforcie ich właścicieli, tworzymy najwyższej jakości karmy. Ale równocześnie chcemy tworzyć przyjazne środowisko dla wszystkich właścicieli i miłośników psów oraz kotów, a tym samym pokazywać, że zwierzęta wnoszą w nasze życie wiele pozytywnej energii. Zasada ta przyświecała nam również podczas realizacji naszego najnowszego projektu. Mamy nadzieję, że murale, które dzięki nam powstały, wniosą wiele radości w życie małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka – podsumowuje Piotr Chmielecki.

Zdjęcia: Centrum Zdrowia Dziecka.

JK

Dodane tagi