NEWS

Innowacyjny System Informacji Pasażerskiej na przystankach w Krakowie

Od 7 lutego br. mieszkańcy Krakowa mogą na digitalowych ekranach w wiatach przystankowych – Digital Citylight AMS – śledzić w czasie rzeczywistym położenie wszystkich autobusów i tramwajów, które kursują do i z danego przystanku. Innowacyjne rozwiązanie dostarczyła firma AMS.

Informacje, które do tej pory były dostępne tylko w dedykowanych aplikacjach, AMS przeniósł na ekrany nośników zamontowanych na przystankach. Teraz każdy pasażer może zobaczyć aktualne położenie autobusów i tramwajów znajdujących się w pobliżu przystanku i sprawdzić, kiedy dojadą na miejsce. Przypomina to mapę kontroli ruchu pojazdów komunikacji miejskiej poruszających się po ulicach Krakowa. Dodatkowo na cyfrowych nośnikach pojawiają się informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk „Zobacz więcej" na przystanku.

– Zmniejszyliśmy barierę dostępności usług cyfrowych dla osób, które nie korzystają z aplikacji i usług cyfrowych w telefonach. Wpisujemy się jednocześnie w szeroko rozumiany trend Smart City – powiedział Robert Bartoszcze, Dyrektor ds. Digital w AMS, odpowiedzialny za wdrożenie systemu na przystankach.

– Mieszkańcy Krakowa często zwracają uwagę, jak komfortowym rozwiązaniem jest informowanie o godzinie odjazdu pojazdu za pomocą elektronicznych tablic na przystankach - nie muszą wtedy sprawdzać rozkładów jazdy w gablocie czy w aplikacji w telefonie komórkowym. Jestem przekonany, że nowy sposób prezentacji Systemu Informacji Pasażerskiej z rzeczywistym położeniem pojazdów na mapach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów – dodał Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Innowacyjny SIP jest dostępny na następujących przystankach w Krakowie:

- ul. Nawojki/Miasteczko Studenckie AGH
- al. Andersa/DH Wanda
- ul. Basztowa/Dworzec Główny
- ul. Bora Komorowskiego/Bora Komorowskiego
- ul. Basztowa/Stary Kleparz
- ul. Westerplatte/Poczta Główna
- al. Mickiewicza/AGH/UR
- ul. Karmelicka/Teatr Bagatela
- al. Krasińskiego/Muzeum Narodowe
- ul. Konopnickiej/Centrum Kongresowe
- ul. Konopnickiej/Rondo Grunwaldzkie
- ul. Kalwaryjska/Korona

MW

Dodane tagi