NEWS

Historyczny kontrakt? Amazon zainteresowany kupnem praw do nazwy stadionu Tottenhamu

Historyczny kontrakt? Amazon zainteresowany kupnem praw do nazwy stadionu Tottenhamu

Szefowie angielskiego klubu mieli otrzymać propozycję sprzedaży nazwy swojego stadionu firmie Amazon, która złożyła ofertę 10-letniej współpracy. Jak informują brytyjskie media, na rozważanym kontrakcie Tottenham może zarobić nawet 250 mln funtów. 

Nowy stadion Tottenham Hotspur wciąż cieszy się zainteresowaniem w związku z planami nadania mu oficjalnej nazwy, a Amazon jest podobno najnowszą firmą, która wyraziła zainteresowanie taką umową. Co więcej, Amazon i klub maja wspólną historię współpracy poza boiskiem, tworząc serial dokumentalny "All or Nothing" opowiadający zza kulis o zespole. Jak informuje Sportsmail, technologiczny gigant jest zainteresowany rozszerzeniem tego partnerstwa, właśnie poprzez przejęcie praw do nazewnictwa.

Kwoty jakie wchodzą w grę to 25 milionów funtów rocznie, przez okres dziesięciu lat na każdą transakcję, co uczyniłoby to największą taką umową w piłce nożnej. Uważa się, że Daniel Levy, prezes Spurs, rozmawia z wieloma firmami na temat możliwej umowy, jedną z nich jest m. in. Nike.

Źródło: Independent.co.uk 

KL

Dodane tagi