NEWS

Digital signage zmienia oblicze chińskiego parku rozrywki

Samsung Electronics uczestniczył w modernizacji nowoczesnego parku rozrywki Legend Heroes Park w Makao w Chinach. Na terenie obiektu zainstalowano dwie ogromne ściany LED o wymiarach 16x3 i 9x3 metra, które ustawione są przy wejściu do parku. Głównym zadaniem ekranów, jest „oczarowanie” odwiedzających tak aby momentalnie wczuli się w atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Oprócz tego, na terenie obiektu zainstalowano ponad 60 różnych wyświetlaczy profesjonalnych Samsung z serii PMH, które w czasie rzeczywistym prezentują treści ze wszystkich dostępnych w parku gier. Całość zarządzana jest za pomocą systemu MagicINFO.

Legend Heroes Park to technologiczny park rozrywki, w którym do dyspozycji gości jest szereg atrakcji wykorzystujących rozwiązania z obszaru wirtualnej (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR), łączące najnowocześniejsze technologie wizualne ze światem fizycznym. Park oferuje m.in. hologramy, technologie śledzenia ruchu, mapowanie 3D czy zaawansowane gry wideo.

 

 

Połączyć świat rzeczywisty z wirtualnym

Technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości zrewolucjonizują wiele branż, takie jak np. budownictwo, motoryzacja czy medycyna. Sektorem, który już teraz czerpie z tych rozwiązań pełnymi garściami jest branża rozrywkowa. Według prognoz Goldman Sachs do 2025 r. rynek VR będzie wart aż 35 mld dolarów, a za ten wzrost w dużej mierze odpowiedzialna będzie branża gier wideo, a także eventowo-targowa oraz specjalizująca się w organizacji imprez masowych. Na tej rewolucji korzystają także inne technologie do wizualizacji, takie jak digital signage, które stają się pomostem pomiędzy światem rzeczywistym a wirtualnym.

Wykorzystanie technologii digital signage firmy Samsung podyktowane było zapewnieniem jak najlepszych wrażeń wizualnych. Do budowy dwóch ekranów LED o wymiarach 16×3 i 9×3 wykorzystano ściany LED IFH-E P2.5, w których zastosowano unikalny algorytm zarządzania skalą szarości. Odpowiada on za utrzymanie stałej gradacji R/G/B dla poprawy dokładności kolorów, co czyni go idealnym rozwiązaniem do instalacji w miejscach o słabym oświetleniu. Ekrany potrafią także wyświetlać obraz w jakości HDR.

Aby mieć pewność, że  treści będą wyświetlane w odpowiednim czasie, wykorzystano autorskie oprogramowanie Samsung MagicINFO. Aplikacja pozwala na zdalne zarządzanie sprzętem i treścią, dzięki czemu wszystkie aktualizacje czy zmiana wyświetlanych materiałów wideo, odbywa się za pomocą przysłowiowego kliknięcia myszką. Oprogramowanie jest na tyle intuicyjne, że może być obsługiwane przez praktycznie dowolnego pracownika Legend Hero Park.

Źródło: Biuro Prasowe Samsung

KL

 

Dodane tagi