NEWS

Słodkie Upominki z certyfikatem FSC®!

Firma Słodkie Upominki poinformowała właśnie, że pozytywnie przeszła audyt i otrzymała certyfikat FSC®. Jest to już kolejny krok firmy w działaniach proekologicznych.

Jak podkreśla Anna Goliszek, Marketing Manager w Słodkie Upominki, już od 2013 roku firma pracuje według Międzynarodowego Standardu Bezpieczeństwa Żywności BRC, który gwarantuje, że ich produkty są w pełni bezpieczne, a ich jakość jest powtarzalna i na najwyższym poziomie. - Nasze produkty czekoladowe otrzymały również certyfikat UTZ, który gwarantuje zachowanie wysokich standardów etycznych i ekologicznych w procesie produkcji surowców. Decydując się na kolejną certyfikację chcieliśmy jeszcze bardziej podkreślić nasze zaangażowanie i troskę o dobro planety. Etykieta FSC ® oznacza, że materiały wykorzystane w danym produkcie zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny. Chcemy, aby również nasi Klienci byli świadomi znaczenia posiadania przez nas certyfikatu FSC - mówi Anna Goliszek, Marketing Manager w Słodkie Upominki.

Co więcej, projektując nowe produkty, firma Słodkie Upominki stara się pamiętać o bezpieczeństwie słodkości i zapewnieniu im optymalnych warunków przechowywania. Jednocześnie stale przyświeca im myśl o zminimalizowaniu nieekologicznych materiałów opakowaniowych. - Naszą ofertę uzupełniliśmy o produkty w opakowaniach z folii, która jest w 100% biodegradowalna, a tym samym bezpieczna dla środowiska, a niektóre drobne słodkości proponujemy w opakowaniach, w których zużycie folii udało nam się zmniejszyć o 65%, zastępując tworzywo sztuczne, papierem. W firmie również wprowadzamy kolejne działania, które dla nas mają ogromne znaczenie, np.: zastąpiliśmy foliową taśmę klejącą jej w pełni biodegradowalnym odpowiednikiem - taśmą papierową, a użycie taśmy foliowej udało nam się zredukować  o 90%. Wprowadziliśmy także w 100% biodegradowalne wypełniacze, zabezpieczające nasze produkty w transporcie - reasumuje Anna Goliszek. 

Certyfikat FSC® gwarantuje, że materiały wykorzystane w tym produkcie zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny. The Forest Stewardship Council® (FSC®) jest organizacją non-for-profit o zasięgu globalnym, zajmującą się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych.

KL

 

Dodane tagi