NEWS

Wielka Brytania walczy z fast foodami i chce ograniczenia ich reklamowania

Wielka Brytania walczy z fast foodami i chce ograniczenia ich reklamowania

"1+ 1 gratis" - tego typu komunikaty już niedługo mają zniknąć z przestrzeni miejskiej w Wielkiej Brytanii. Promocje niezdrowej żywności zostaną zakazane przez brytyjski rząd w ramach szeroko zakrojonej kampanii walki z otyłością w tym kraju.

Jak podaje BBC, wedle rządowych statystyk, 8 proc. osób zarażonych koronawirusem, które przebywają na oddziałach intensywnej terapii cierpi na otyłość. Jednocześnie w całej populacji odsetek osób otyłych wynosi 2,9 proc. W związku z tym, rząd Wielkiej Brytanii chce wprowadzić znaczące ograniczenia w reklamowaniu się sieci fastfoodów. 

Zakazem mają być objete promocje typu "1+ 1 gratis", reklamowanie tzw. junk food w sklepach spożywczych oraz promowanie śmieciowej żywności przed godziną 21.

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku burmistrz miasta Sadiq Khan wydał rozporządzenie, że na wszystkich stacjach metra i przystankach autobusowych nie będzie można reklamować fast foodów - był to jeden z elementów programu mającego na celu ograniczać otyłość wśród dzieci.

Źródło: BBC.com

KL

Dodane tagi